Menu
Koleje Małopolskie z rekordowym wynikiem

Koleje Małopolskie z rekordowym wynikiem

2017-03-06

W styczniu 2017 r. Koleje Małopolskie przewiozły 451 tys. pasażerów. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku liczba ta wzrosła o ponad 60%.

Rekordowy rok, rekordowy styczeń

Nie tak dawno podsumowaliśmy ubiegły rok, który nasza spółka zamknęła z rewelacyjnymi wynikami – zauważa marszałek województwa Jerzy Krupa. – W 2016 r liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła w porównaniu do 2015 r. o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166%! Dobra passa trwa dalej. Nie mam wątpliwości, że tak dobre wyniki są dowodem na to, że warto inwestować w transport kolejowy w Małopolsce. Nasz samorząd czyni to konsekwentnie od kilku lat. Utworzenie własnej spółki przewozowej oraz potężne środki zainwestowane w nowoczesny tabor przynoszą założone efekty: mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na kolej, przekonując się, że to nie tylko najtańszy sposób podróży po naszym regionie, ale też najwygodniejszy.

Najpopularniejsze trasy

Jak wynika z danych niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych cieszy się trasa SKA 1, czyli Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. To właśnie tu padł kolejny rekord – w styczniu 2017 r. po raz pierwszy liczba pasażerów przewiezionych w ciągu miesiąca przekroczyła 200 tys. osób i była aż o 65% wyższa niż w styczniu ub.r. Z trasy między portem Lotniczym Kraków-Balice a stacją Kraków Główny na podróż pociągiem zdecydowało się 115 tys. osób – czyli o 55% więcej niż w styczniu ub.r. Podróżni, którzy przyjechali na lotnisko Kolejami Małopolskimi, stanowią 31% wszystkich osób odprawionych przez port lotniczy w styczniu.

– Trasa SKA1 cieszy się ogromną popularnością. Już teraz, w ciągu doby, nasze pociągi przewożą średnio 12 tys. osób, z czego na odcinku Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny podróżuje aż 8 tys. osób – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Coraz większym powodzeniem cieszy się uruchomiona w grudniu 2016 r. trasa SKA3 Kraków Główny – Tarnów (wraz z wybranymi pociągami wydłużonymi do Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju). Łączna liczba podróżnych w styczniu 2017 r. na tej trasie to 135 tys. osób. Dwudziestoma ośmioma pociągami Kolei Małopolskich każdego dnia na tej trasie podróżuje około 4,5 tys. osób.

 

Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

TAGI

Koleje Małopolskie

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: