Menu
Koleje Małopolskie o przewozach w I kwartale 2018 r.

Koleje Małopolskie o przewozach w I kwartale 2018 r.

2018-05-15

Dane przewozowe Kolei Małopolskich za I kwartał 2018 r. mimo wielu utrudnień dają po raz kolejny powód do zadowolenia – powiedział prezes zarządu Grzegorz Stawowy.

Koleje Małopolskie przewiozły więcej pasażerów niż w analogicznym kwartale roku 2017. Łączna liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług przewoźnika w I kwartale 2018 r., wynosi ponad 1,7 mln, czyli o ponad 380 tys. więcej niż w I kwartale roku 2017 – daje to wzrost na poziomie 22 proc.

– W ostatnim okresie – zaznaczył w komunikacie dla prasy prezes Stawowy – ze względu na utrudnienia spowodowane pracami modernizacyjnymi na torach w obrębie Krakowa, mieliśmy do czynienia z opóźnieniami pociągów. Największe opóźnienia wystąpiły w styczniu, ale już luty i marzec pokazały poprawę. Średnia punktualność za I kwartał wynosi 79,26 proc., a nie jak podaje UTK – 73,44 proc.

Natomiast marzec został zamknięty z regularnością połączeń na poziomie 90,42 proc.

– Przez minionych dwanaście miesięcy Koleje Małopolskie udowodniły swoje duże znaczenie dla całego regionu i jego wszystkich mieszkańców – dodał prezes Stawowy. – Spółka stale się rozwija o cały czas pracuje nad podnoszeniem jakości usług.

Przewoźnik dąży też do polepszania warunków pracy wszystkich pracowników i dba o ciągły rozwój kadry poprzez kursy i szkolenia. Rok 2018, jak podkreślił Stawowy, jest dla Kolei Małopolskich szczególny ze względu na rekordowe inwestycje w infrastrukturę kolejową na terenie województwa oraz bezpośrednie inwestycje taborowe spółki.

 

TAGI

Koleje MałopolskieUrząd Transportu KolejowegoUTK

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: