Menu
Koleje Małopolskie o przewozach w I kwartale 2018 r.

Koleje Małopolskie o przewozach w I kwartale 2018 r.

2018-05-15

Dane przewozowe Kolei Małopolskich za I kwartał 2018 r. mimo wielu utrudnień dają po raz kolejny powód do zadowolenia – powiedział prezes zarządu Grzegorz Stawowy.

Koleje Małopolskie przewiozły więcej pasażerów niż w analogicznym kwartale roku 2017. Łączna liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług przewoźnika w I kwartale 2018 r., wynosi ponad 1,7 mln, czyli o ponad 380 tys. więcej niż w I kwartale roku 2017 – daje to wzrost na poziomie 22 proc.

– W ostatnim okresie – zaznaczył w komunikacie dla prasy prezes Stawowy – ze względu na utrudnienia spowodowane pracami modernizacyjnymi na torach w obrębie Krakowa, mieliśmy do czynienia z opóźnieniami pociągów. Największe opóźnienia wystąpiły w styczniu, ale już luty i marzec pokazały poprawę. Średnia punktualność za I kwartał wynosi 79,26 proc., a nie jak podaje UTK – 73,44 proc.

Natomiast marzec został zamknięty z regularnością połączeń na poziomie 90,42 proc.

– Przez minionych dwanaście miesięcy Koleje Małopolskie udowodniły swoje duże znaczenie dla całego regionu i jego wszystkich mieszkańców – dodał prezes Stawowy. – Spółka stale się rozwija o cały czas pracuje nad podnoszeniem jakości usług.

Przewoźnik dąży też do polepszania warunków pracy wszystkich pracowników i dba o ciągły rozwój kadry poprzez kursy i szkolenia. Rok 2018, jak podkreślił Stawowy, jest dla Kolei Małopolskich szczególny ze względu na rekordowe inwestycje w infrastrukturę kolejową na terenie województwa oraz bezpośrednie inwestycje taborowe spółki.

 

TAGI

Koleje MałopolskieUrząd Transportu KolejowegoUTK

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry