Menu
Kolej na Światowe Dni Młodzieży. Rozkład jazdy

Kolej na Światowe Dni Młodzieży. Rozkład jazdy

2016-07-21

W najbliższy wtorek rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, ale już teraz pielgrzymi przybywają do Polski, żeby wziąć udział w uroczystościach w poszczególnych diecezjach. Z myślą o zapewnieniu podróżnym sprawnego, bezpiecznego i szybkiego transportu spółki Grupy PKP połączyły siły z samorządowymi przewoźnikami kolejowymi. W efekcie opracowano nowy, specjalny rozkład jazy, zabezpieczono odpowiednie ilości składów, oznakowano dworce, a do obsługi pielgrzymów skierowano zespoły informacyjne. Kolej jest gotowa na Światowe Dni Młodzieży.

Nowy rozkład jazdy
Opracowany na Światowe Dni Młodzieży rozkład jazy obowiązuje od 20 lipca i jest dostępny na stronach poszczególnych przewoźników lub dedykowanej stronie www.kolejsdm.pl (na której znajdziemy wszystkie aktualności, informacje o zmianach, utrudnieniach lub ułatwieniach). Wiceprezes PLK Andrzej Pawłowski podkreślił, że podczas konstruowania rozkładu jazdy wzięto pod uwagę wszystkie czynniki i wygodę pasażerów. „Aby pielgrzymi sprawnie dojechali i wrócili z uroczystości, PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapewniły maksymalną przepustowość linii – wyjaśnił. Wykorzystano efekty modernizacji tras m.in. Kraków – Tunel, Częstochowa – Opole, Centralnej Magistrali Kolejowej. Opracowano specjalne zasady ruchu kolejowego oraz korekty w rozkładzie jazdy. W aglomeracji krakowskiej przygotowano stacje i tory postojowe dla około 1000 wagonów”.

Pociągi dla pielgrzymów
Bazując na zgłoszeniach z poszczególnych diecezji, spółki Grupy PKP i przewoźnicy lokalni wspólnie przygotowali ponad pięćset dodatkowych pociągów, zarówno w połączeniach dalekobieżnych, jak i regionalnych. Pociągi z pielgrzymami udającymi się na ceremonię otwarcia będą kierowane na stacje: Kraków Swoszowice, Kraków Mydlinki i Kraków Płaszów.

Zespoły szybkiego reagowania i rezerwy taborowe
Wyposażone w specjalistyczny sprzęt i tabor kolejowy zespoły techniczne będą w pogotowiu przez cały czas trwania Światowych Dni Młodzieży. W przypadku awarii lub uszkodzenia torów  w przywróceniu ruchu pociągów pomoże trzydzieści siedem lokomotyw osłonowych oraz ponad trzysta zespołów technicznych. W Krakowie ulokowano też dodatkowe składy, które posłużą jako rezerwa taborowa.

Informacje dla podróżnych
Na dworcach kolejowych pojawią się specjalne oznakowania, a w Krakowie również telebimy. Pomocy podróżnym udzieli około dwustu mobilnych informatorów posługujących się językami polskim i angielskim. W Krakowie uczestnicy Światowych Dni Młodzieży mogą też liczyć na wsparcie wolontariuszy z Komitetu Organizacyjnego, a w Warszawie – z Urzędu Miasta. Na stu dwudziestu dworcach pielgrzymi skorzystają z szerokopasmowego internetu, z kolei na dziesięciu największych – z tłumacza języka migowego on-line MIGAM. Wzmocnione zostaną załogi w kasach i liczba konduktorów wyposażonych w terminale mobilne. W razie jakichkolwiek kłopotów, pytań czy wątpliwości, pasażerowie będą mogli zadzwonić na infolinię – pod numer 19 757 lub +48 22 39 19 757 (połączenia międzynarodowe).

Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Ochronę na najważniejszych dworcach zapewnią wzmocnione patrole Straży Ochrony Kolei, ściśle współpracujące z policją i innymi służbami porządkowymi, m.in. Żandarmerią Wojskową, ABW, Strażą Graniczną oraz Służbą Celną. W sumie na terenach kolejowych będzie działać około trzech tysięcy funkcjonariuszy różnych służb.  Patrole zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt i środki komunikacji. Szczególnym nadzorem PLK obejmie dodatkowe przejścia przez tory i tereny kolejowe, w pobliżu których będą odbywać się uroczystości.

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Pisaliśmy także tutaj.

 

Fot: PKP PLK

TAGI

Koleje MazowieckieKoleje WielkopolskieŁódzka Kolej AglomeracyjnaPKP CARGOPKP IntercityPKP PLKPKP SAPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: