Menu
Już ponad 115 tysięcy pielgrzymów skorzystało z połączeń kolejowych

Już ponad 115 tysięcy pielgrzymów skorzystało z połączeń kolejowych

2016-07-28

Od piątku już przeszło 115 tysięcy pasażerów ze specjalnych połączeń kolejowych przygotowanych na Światowe Dni Młodzieży. Na krakowskie dworce dotarli m.in. składami PKP Intercity oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pielgrzymi przyjeżdżają do Polski z wielu rejonów świata. Do Krakowa przemieszczają się najczęściej z Warszawy, Katowic, Bielska-Białej i Trójmiasta. Nad sprawnym przejazdem pociągów czuwa ponad tysiąc dyżurnych ruchu i dyspozytorów PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Podróżni korzystają z pociągów zamawianych przez diecezje oraz regularnie kursujących składów. Część pociągów specjalnych zamawianych przez diecezje została specjalnie oznakowana i nazwana. Do Krakowa przyjechały już m.in. składy o nazwie  „Św. Faustyna” z Wejherowa, „Mount Moriah” z Warszawy, „Jerycho” z Siedlec czy „Damaszek” ze Szczecina. Najwięcej emocji wzbudził pociąg PKP Intercity – Pendolino, który po raz pierwszy kursuje w tzw. podwójnej trakcji, co oznacza połączenie dwóch składów. Na pokładach specjalnie zestawionego Pendolino podróżowało 800 osób.

 

Fot: Kolej na ŚDM

TAGI

Łódzka Kolej AglomeracyjnaPKP IntercityPKP PLK

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: