Menu
EIP Teleexpress

EIP Teleexpress

2016-06-01

Najstarszy program informacyjny w polskiej telewizji będzie miał swój pociąg Pendolino. Już w piątek 3 czerwca z Warszawy po raz pierwszy wyjedzie „Express InterCity Teleexpress”, nazwany tak z okazji zbliżającego się trzydziestolecia Teleexpressu. Uroczystość nadania nazwy zaplanowano na godzinę siedemnastą na dworcu Warszawa Wschodnia (peron pierwszy, tor dziesiąty). Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity, przekaże Maciejowi Orłosiowi gwizdek, kolejową czapkę i tablicę relacyjną z nazwą pociągu. Podczas pierwszego przejazdu prezenter będzie pełnił funkcję symbolicznego kierownika pociągu. W rolę konduktorki wcieli się Beata Chmielewska-Olech.

Dla gości uczestniczących w uroczystości przygotowano wiele atrakcji. Swoich fanów Teleexpress zaprasza do powitania pociągu na stacjach Warszawa Centralna (godz. 17.25), Częstochowa (godz. 19.31) i Opole Główne (godz. 20.28). Prezenterzy Teleexpressu wysiądą w Opolu w piątek (3 czerwca) i w sobotę (4 czerwca) poprowadzą razem z Markiem Sierockim koncerty „SuperPremiery” oraz „SuperJedynki”, które odbywają się w ramach 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Zwyczajowo PKP Intercity nie nadaje nazw pociągom Premium, pod tym względem „EIP Teleexpress” będzie więc wyjątkowy. Regularnie kursować zacznie od 12 czerwca na trasie z Warszawy do Jeleniej Góry (przez Częstochowę, Opole, Wrocław i Wałbrzych). Pasażerów w „EIP Teleexpress” powitają głosy Beaty Chmielowskiej-Olech lub Macieja Orłosia. Część komunikatów przeczytają też inni prezenterzy Teleexpressu. Pendolino będzie można jeździć do zmiany rozkładu jazdy w grudniu 2016 roku.

 

Zdjęcie: PKP Intercity / Bartłomiej Banaszak

TAGI

PendolinoPKP Intercity

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: