Menu
Drugie urodziny Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Drugie urodziny Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

2016-06-22

W ubiegłym tygodniu minęły dwa lata od czasu rozpoczęcia przewozów pasażerskich przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W konferencji, która odbyła się w budynku Dworca Łódź Kaliska, udział wzięli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski.

Pierwszy kurs Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej odbył się 15 czerwca 2014 roku na trasie z Łodzi Kaliskiej do Sieradza. Przez następne miesiące ŁKA prężnie się rozwijała i już pod koniec roku zapewniała pasażerom przejazdy na następujących trasach: Łódź Widzew – Zgierz, Łódź Kaliska – Łódź Widzew, Łódź Kaliska – Łowicz oraz Łódź Widzew – Koluszki. Pod koniec pierwszego roku działalności przewoźnik uruchomił także połączenie do Kutna. Następnie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zainaugurowała przejazdy na dwóch dłuższych liniach: do Skierniewic (4 stycznia 2015 roku) i do Warszawy (13 marca 2015 roku).

W ciągu dwóch lat działalności z usług ŁKA skorzystało 3 336 094 pasażerów, a składy przejechały 2 862 492 pociągokilometrów. Rekordowym dniem dla przewoźnika był 20 maja 2016 roku (piątek) – wtedy z pociągów ŁKA skorzystało 9 118 podróżnych. Największą popularnością cieszy się niezmiennie linia Sieradz – Łódź Kaliska – Sieradz.

Z najnowszych badań satysfakcji pasażerów wynika, że Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej udało się zdobyć i utrzymać sympatię pasażerów. Badanie przeprowadzono w dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 roku. Najwyższe uznanie respondentów zyskał komfort podróży, dostępność biletów oraz jakość realizowanych usług.

W najbliższej przyszłości Łódzka Kolej Aglomeracyjna planuje uruchomienie połączeń z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Opoczna. W kwietniu ogłoszono już przetarg na zakup czternastu trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które zostaną wykorzystane do obsługi nowej linii.

Zdjęcia: ŁKA

TAGI

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: