Menu
Dariusz Grajda został ponownie prezesem zarządu ZSPK

Dariusz Grajda został ponownie prezesem zarządu ZSPK

2019-05-28

Podczas ostatniego zgromadzenia ogólnego członkowie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych wybrali nowy zarząd i radę. Prezesem zarządu na kolejną, drugą kadencję został Dariusz Grajda.  W składzie zarządu znalazł się Krzysztof Kłak, który zastąpił Radosława Gawka (Szybka Kolej Miejska w Warszawie) oraz Włodzimierz Wilkanowicz (Koleje Wielkopolskie).

W skład rady związku weszły następujące osoby: Andrzej Wasilewski, Wojciech Zdanowski, Jolanta Dałek, Marek Dawidowicz, Bogdan Kondratowicz, Piotr Halupczok, Wojciech Dinges. Przewodniczącym rady został Andrzej Wasilewski. Funkcję zastępcy pełni Wojciech Zdanowski.

- Dziękuję wszystkim za zaufanie. Ponowny wybór jest dla mnie wyzwaniem i szansą na realizację kolejnych zadań. Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych urzeczywistnia istotę kooperacji. Projekt Wspólny Bilet Samorządowy jest dowodem na to, jak ważne jest podejmowania inicjatyw na rzecz społeczeństwa. Skuteczność tego typu przedsięwzięć jest możliwa dzięki idei integracji. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy Trójmiejską Szybką Koleją Miejską oraz Przewozy Regionalne. W obecnej kadencji chcę pokazać, że jako organizacja jesteśmy otwarci na współpracę  -  mówi Dariusz Grajda.

Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych powstał w 2016 roku. Do organizacji należy 11 spółek przewozowych: Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, SKPL Cargo, Arriva Polska, Arriva RP, Koleje Małopolskie, Warszawską Kolej Dojazdową oraz SKM Warszawa. Celem zrzeszenia podmiotów działających w branży kolejowej jest skuteczne i solidarne działanie na rzecz ciągłego rozwoju oraz integracji środowiska kolejowego.

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry