Menu
Czy Przewozy Regionalne przystąpią do Wspólnego Biletu Przewozowego?

Czy Przewozy Regionalne przystąpią do Wspólnego Biletu Przewozowego?


Ofertę Wspólnego Biletu Przewozowego przygotowali przewoźnicy zrzeszeni w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Przewozy Regionalne podkreślają, że żaden z przewoźników samorządowych nie zaproponował POLREGIO współuczestnictwa w ofercie – ani w trakcie prac nad wspomnianym projektem, ani po ogłoszeniu jego wprowadzenia.

Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Przewozów Regionalnych, zwraca uwagę na to, że PR działają w tym samym segmencie rynku, co przewoźnicy samorządowi, a o WBS dowiedziały się z mediów. Po czym dodaje:

– Pociągi POLREGIO jeżdżą na trasach we wszystkich województwach. Codziennie podróżuje z nami 220 tys. pasażerów i to dla nich staliśmy się liderem integracji transportu pasażerskiego m.in. oferując REGIOkarnet. To POLREGIO bowiem wyznacza standardy w tej kwestii, wsłuchując się w oczekiwania pasażerów i starając się nawet wychodzić im naprzeciw, co udowodniliśmy rozpoczynając współpracę z PKS-ami. Stąd nauczeni doświadczeniem przystępujemy tylko do dobrych projektów.

Zdaniem Anny Lenarczyk, zasiadającej w zarządzie PR, podstawą współpracy dla POLREGIO jest dialog, który firma prowadzi od lat. Ważna jest również troska o wygodę podróżnego, czego dowodem jest oferta taryfowa PR kierowana do każdego nowego przewoźnika.

– Specjalny bilet REGIOkarnet kosztuje 75 zł i daje możliwość nieograniczonej liczby przejazdów
w trzech dowolnie wybranych dniach w okresie dwóch miesięcy ważności biletu. Dzięki jednemu biletowi można podróżować wszystkimi pociągami POLREGIO, które obecnie kursują na liniach we wszystkich województwach. Pociągi POLREGIO łączą również, bez konieczności przesiadki, wiele miejscowości na terenie np. dwóch sąsiadujących ze sobą województw, a nawet miejscowości poza granicami Polski. Należy w tym miejscu podkreślić, że REGIOkarnet jest honorowany również
w pociągach przewoźników: Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich, Arrivy RP oraz na wybranych odcinkach Kolei Mazowieckich – podkreśla Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy POLREGIO.

GB

 

Dodano: 2017-09-07 09:52:38

TAGI

PolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: