Menu
Co dalej z kursami pociągów na linii Lubawka - Sędzisław?

Co dalej z kursami pociągów na linii Lubawka - Sędzisław?

2019-11-29

Czy od 15 grudnia znikną pociągi kursujące od roku na linii Lubawka – Sędzisław? Pytanie to od kilku dni zadają sobie mieszkańcy Dolnego Śląska. - Niestety ku naszemu wielkiemu zdziwieniu na wspomnianej linii zaplanowana została tylko jedna para pociągów i to w jedną stronę z Kralovca do Sędzisławia – komentują i czekają na informacje od przewoźnika. Czy mieszkańcy wsi i miasteczek ponownie zostaną komunikacyjnie wykluczeni?

Pierwszy przejazd na linii Lubawka – Sędzisław, po 14-letniej przerwie, odbył się w grudniu 2018 r. W połowie listopada br. wstrzymano wszystkie przejazdy. Powód? Osunięcie się nasypu kolejowego.

- Kursy na linii Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka - Královec są obecnie obsługiwane przez zastępczą komunikację autobusową uruchamianą przez przewoźnika kolejowego – informuje „Raport Kolejowy” Michał Nowakowski, Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego. - Podróż odbywa się na podstawie biletów kolejowych.

Jak zapowiada zarządca infrastruktury, nasyp naprawiony ma zostać do 15 grudnia. Mieszkańcy okolicznych miejscowości nie kryją jednak niepokoju o przyszłość przewozów na tym odcinku, zaznaczając, że w nowym rozkładzie jazdy nie zostały uwzględnione połączenia na trasie Lubawka – Sędzisław. Informacji o odjazdach nie znajdziemy także w internetowym rozkładzie jazdy, na stronie pkp.pl.

- Kursy codzienne mają być realizowane tylko w okresie 26 kwietnia do 28 września. Czyżby po roku kursowania stałych połączeń kolejowych UMWD ograniczył ich kursowanie do sezonu wiosenno- letniego? – pytają mieszkańcy na Facebooku. - Z omawianych połączeń korzysta wielu mieszkańców Kamiennej Góry i Lubawki. Likwidacja ponownie odetnie od świata te miasta.

Jak deklaruje przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, kursy pociągów na linii Lubawka – Sędzisław wznowione zostaną po naprawie uszkodzenia.

- Od nowego rozkładu jazdy pociągi będą kursować tak, jak dotychczas przez cały rok, tj. 7 par w relacji Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka (- Královec) – mówi Michał Nowakowski. - W okresie wiosenno-letnim część pociągów zostanie wydłużona do Trutnova, a dwie pary będą kursować w relacji Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka (- Královec) - zapewnia rzecznik.

Fot. Aw58 / Wikipedia

TAGI

Koleje Dolnośląskie

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry