Menu
Bilet przez telefon: nowe możliwości zakupu w KŚ

Bilet przez telefon: nowe możliwości zakupu w KŚ

2017-01-16

Dostawca wygodnej aplikacji do sprzedaży biletów – firma SkyCash – dołącza do grona partnerów Kolei Śląskich. Dla pasażerów przewoźnika oznacza to szósty, nowoczesny kanał sprzedaży.

SkyCash to popularny system płatności przez telefon komórkowy. Korzysta z niego wielu operatorów transportu publicznego. Od dzisiaj taką możliwość mają również pasażerowie Kolei Śląskich.

„Będzie to szósty kanał sprzedaży naszych biletów. Do możliwości zakupu biletu przez Internet, w kasie i biletomacie, w tzw. Punkcie na mieście, oraz u konduktora w pociągu powraca po krótkiej przerwie kolejna możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy. Dzięki prostej aplikacji zniknie konieczność noszenia przy sobie gotówki, czy szukania punktu sprzedaży biletów – powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Nawiązanie współpracy ze SkyCash to jedno z działań służących zwiększaniu mobilności i intuicyjności naszych kanałów sprzedaży”.

Obecnie za pomocą aplikacji SkyCash można kupić bilety jednorazowe Kolei Śląskich, ale trwają prace nad wdrożeniem do sprzedaży także innych biletów, które znajdują się w ofercie przewoźnika.

„SkyCash to sprawdzone rozwiązanie, doskonale uzupełniające pozostałe kanały sprzedaży – zauważył Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Naszą aplikację doceniają też sami podróżni, którzy mają dzięki niej stały dostęp do biletów. Mogą kupować je nawet na chwilę przed odjazdem pociągu”.

Aby korzystać z aplikacji SkyCash wystarczy jedynie pobrać ją na swój telefon komórkowy (jest dostępna w wersjach dla różnych systemów operacyjnych jak Android, Windows Phone czy iPhone). Podczas kontroli w pociągu wystarczy pokazać zakupiony bilet na ekranie telefonu – konduktor odczyta go z ekranu za pomocą specjalnej aplikacji kontrolerskiej.

Więcej na temat aplikacji SkyCash można znaleźć na stronie: http://www.skycash.com/ oraz na stronie Kolei Śląskich: www.kolejeslaskie.com.

 

Fot: Koleje Śląskie

TAGI

Koleje Śląskie

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: