Menu
Rekordowy październik na polskiej kolei

Rekordowy październik na polskiej kolei

2019-12-02

W październiku do pociągów w całej Polsce wsiadło 31 mln pasażerów – informuje Urząd Transportu Kolejowego. Największe wzrosty odnotowali przewoźnicy POLREGIO, Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie i PKP Intercity.

Takiego wyniku nie było od lat. W październiku z usług przewoźników skorzystało 31 mln pasażerów – to o 2,7 mln osób więcej, niż w roku ubiegłym. Jak wynika ze statystyk UTK, to wzrost o 9,6 proc.

- Cieszyć może cały czas rosnące zainteresowanie ofertą kolei. Wzrost liczby pasażerów miał miejsce zarówno u przewoźników realizujących przewozy regionalne i aglomeracyjne, jak również dalekobieżne. Takie wzrosty to dobry prognostyk na kolejne lata – przyznaje dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Praca przewozowa wyniosła blisko 1, 9 mld pasażerokilometrów, zaś eksploatacyjna 14,6 mln pociągokilometrów. W stosunku do października 2018 r. to wzrost o odpowiednio 5,1 proc. i 3 proc.

Którzy przewoźnicy odnotowali w październiku największe wzrosty liczby pasażerów?

W stosunku do października 2018 r. Przewozy Regionalne przewiozły o ponad milion pasażerów więcej, co daje wzrost rzędu 14 proc. Z usług Kolei Śląskich skorzystało 418 tys. osób (25 proc. więcej), Koleje Mazowieckie odnotowały 300 tys. pasażerów (wzrost 6 proc.), Koleje Dolnośląskie – 250 tys. pasażerów (wzrost 22 proc.), zaś w drogę z PKP Intercity wyruszyło 208 tys. osób (wzrost 5 proc.).

INNE Z KATEGORII "polregio"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry