Menu
Zapraszamy do udziału w Dniu Transportu w Warszawie

Zapraszamy do udziału w Dniu Transportu w Warszawie

2019-09-11

14 września w Warszawie odbędzie się „Dzień Transportu”.

W programie „Dnia Transportu” przewidziano m.in. przejazdy pociągami retro, wystawę taboru kolejowego, prezentację szybowca i dronów, nocny spacer tunelem średnicowym (noc 13/14 września), ekspozycję pojazdów służb specjalistycznych. Na uczestników wydarzenia będzie czekał także symulator dachowania, zderzeń, jazdy pociągiem, autobusem. Będzie można również zwiedzić pocztową sortownię oraz halę przeglądów międzypociągowych.

Wydarzenie ma formę gry miejskiej. 14 września należy odwiedzić sześć punktów na terenie Warszawy i zebrać okolicznościowe pieczątki. Dla pierwszych 1000 osób przygotowano nagrody! Pieczątki można zbierać w następujących lokalizacjach:

 • Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53)
 • Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50)
 • Dworzec Centralny (hala), Al. Jerozolimskie 54
 • Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6
 • Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8
 • Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49

W ramach tego wydarzenia liczne atrakcje przygotowało także PKP CARGO, które wspólnie z PKP Intercity, zaprasza na przejazdy pociągami retro. Na trasie Warszawa Gdańska – Warszawa Grochów pociąg poprowadzi parowóz Ty2-911, a na końcu składu pojedzie lokomotywa EP05-23. Ze stacji Warszawa Gdańska pociągi odjadą o:

 •          10.05
 •          12.10
 •          14.50  

Na trasie Warszawa Grochów – Warszawa Gdańska pociąg poprowadzi EP05-23, a parowóz pojedzie na końcu składu. Ze stacji Warszawa Grochów pociągi retro odjadą o:  

 •          10.53
 •          13.50
 •          15.55

Pociąg będzie składał się z 8 wagonów retro (5 wagonów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce i 3 wagony retro z PKP Intercity).

Przejazd jest nieodpłatny – odbędzie się na podstawie biletów okolicznościowych wydawanych przez obsługę pociągu lub w punkcie informacyjnym PKP Intercity na stacji Warszawa Grochów. Liczba biletów jest ograniczona.

Ponadto w godz. 10-17 na stacji postojowej Warszawa Grochów PKP CARGO przygotowało dla miłośników kolei:

 • wystawę lokomotyw, którym podczas okresowych napraw przywrócono dawne barwy – SM42-350, ET41-001 i ET42-007
 • symulator jazdy lokomotywy EU07
 • przejażki drezynami
 • kolej parkową i kącik dla dzieci (malowanie buziek, konkursy, zabawy)

TAGI

Ministerstwo InfrastrukturyPKP CARGO

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry