Menu
Wystawa malarzy z grupy MALACHIT

Wystawa malarzy z grupy MALACHIT

2019-02-18

STACJA MUZEUM - RAPORT KOLEJOWY - STOWARZYSZENIE SPORTU, TURYSTYKI i KULTURY „KOLEJARZ”

Zapraszają

na wystawę malarzy

Grupy „MALACHIT

Domu Kultury Kolejarz

w Stargardzie

pt.

WODA

 

wernisaż: 21 marca 2019 r., o godz. 17:00

wystawa:  21.03 – 19.04

Stacja Muzeum- GALERIA WAGON- ul. Towarowa 2, Warszawa

Malarska Grupa „MALACHIT” z Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie działająca już od 17 lat zaprasza 21 marca br. na wernisaż wystawy płócien swoich artystów pod tytułem „WODA”.

Otwarcie zaplanowano pierwszego dnia wiosny w nowej galerii Stacji Muzeum przy ul. Towarowej 3 w Warszawie. Widzowie będą mogli podziwiać obrazy o tematyce wodnej. Wernisaż w GALERII WAGON, który rozpocznie się o godzinie 17:00, przygotowany został specjalnie w celu zaprezentowania mieszkańcom Warszawy dorobku tego siedmioosobowego zespołu ze Stargardu. Temat wystawy związany jest z patronatem Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” w Warszawie w ramach, którego działa stargardzki DKK.

Twórcy z „Malachitu” specjalizują się w pejzażach i portretach. Nieobce są  im również akty, martwa natura i motywy abstrakcji. W swej 17-letniej działalności mieli okazję prezentować swoje dzieła na wystawach i plenerach, w kraju i za granicą.

Grupę tworzą: Aleksandra Cyglicka, Danuta Jańczak, Danuta Szudzichowska, Maria Magdalena Proskurowska, Bożena Smółka, Janusz Liczba i Zenon Ozga.

W Galerii WAGON przygotowano prace malarskie, które powstawały przez lata w grupie artystów, doskonalących swój warsztat i otwartych na nowe inspiracje. Nie ukrywają, że lubią zmiany. Aktywnie współpracują ze stargardzkim środowiskiem twórczym. Znana jest także Ich działalność charytatywna, przekazywanie prac na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak pokrótce wygląda działalność dojrzałych twórców z Grupy Malarskiej Malachit. Nazwa pochodzi od pięknego minerału, i tak też oceniane są prace artystów z DKK.

Grupa Malachit powstała w Stargardzkim Centrum Kultury, pod opieką Piotra Kosmala. Z powodu modernizacji przeniosła się do Domu Kultury Kolejarza.

- Dziś Malachit jest najszczęśliwszą grupą na świecie! - mówił Stanisław Bartniczak, Dyrektor Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, pod którego skrzydłami tworzona jest rodzinna atmosfera współpracujących ze sobą artystów.
- A my czujemy się tu jak w domu, możemy się rozwijać. Jest wspaniałym człowiekiem, kocha kulturę i nas lubi. - mówią artyści.

Andrzej Walczyk

SKSTiK „Kolejarz”

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry