Menu
W Szczecinie powstanie Dworzec Górny

W Szczecinie powstanie Dworzec Górny

2016-07-20

Urząd Miasta w Szczecinie przedstawił wyniki prac koncepcyjnych dla Dworca Górnego, czyli nowoczesnego centrum przesiadkowego, które ma powstać w rejonie ulic Owocowej i Korzeniowskiego w Szczecinie. Dworzec ma w zamierzeniu w funkcjonalny sposób połączyć komunikację miejską, autobusową i kolejową, a także stworzyć przyjazną przestrzeń dla mieszkańców i społeczności lokalnej.

Projekt został przygotowany w pionie Architekta Miasta. „Istotnym elementem projektu jest kładka na terenie dworca PKP. Przygotowaliśmy projekt, który ma polepszyć przemieszczanie się pasażerów w tym miejscu”– zapewnił Architekt Miasta Jarosław Bondar.

Inwestycja zakłada remont już istniejących zjazdów z dróg publicznych, stworzenie kładki oraz budowę placu manewrowego, parkingów i nowego budynku z zapleczem usługowym. Budynek wizualnie będzie nawiązywał do okolicznej architektury, a w jego skład będą wchodzić powierzchnie handlowo-usługowe, pomieszczenia socjalne, biura, kasy biletowe, hol i poczekalnia. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej, inteligentnego parkowania i obsługi węzła przesiadkowego.

Całość prac oszacowano na 29,8 mln złotych, z czego 75% zostanie finansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Urząd Miasta zakłada, że do końca roku powstanie studium wykonalności projektu, a same prace zakończą się w czwartym kwartale 2020 roku.

 

Fot: Urząd Miasta Szczecin

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry