Menu
Tajemnice dawnej kolei na Parowozjadzie

Tajemnice dawnej kolei na Parowozjadzie

2017-09-08

19 i 20 sierpnia br. w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce odbyła się trzynasta edycja Parowozjady, której nadano tytuł „Tajemnice dawnej kolei”. Jedną z atrakcji imprezy była parada taboru kolejowego, podczas której zaprezentowało się sześć parowozów z Polski i ze Słowacji. Uczestnicy Parowozjady mogli podziwiać zabytkowe oraz unikatowe wagony pasażerskie i towarowe. Dodatkową atrakcją były historyczne pociągi, kursujące po podhalańskich trasach kolejowych. W planie imprezy znalazły się także: ciekawy program edukacyjny, atrakcyjne zabawy czy niezwykłe występy artystyczne.

Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko zasiąść w symulatorze jazdy lokomotyw, i tym samym spełnić marzenie o zawodzie maszynisty, ale również podziwiać wystawę, prezentującą ochronę dziedzictwa kolejowego w Polsce. Dodatkowo każdy miłośnik kolei mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny, biorąc udział w konkursach i grze terenowej. Całość atrakcji uwieńczyły: występy iluzjonisty, warsztaty robienia zwierzaków z balonów, pokazy wielkich baniek mydlanych, show malowania piaskiem czy pokaz sztucznych ogni.

–  Program tegorocznej Parowozjady łączył edukację z zabawą. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć historię kolei zwłaszcza młodemu pokoleniu i zachęcić je do kultywowania kolejowych tradycji. Jestem przekonany, że było to niezapomniane dla całych rodzin święto miłośników kolei, których zapraszam ponownie za rok – podkreślał Maciej Libiszewski, prezes zarządu PKP CARGO.

EG

 

Fot: PKP SA

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry