Menu
Symulacja wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym

Symulacja wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym

2016-07-07

Po koniec czerwca (28.06) PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziły symulację wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym na linii nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port. Samochód marki Volkswagen Golf wyłamał rogatki na przejeździe w pobliżu miejscowości Somonino i zatrzymał się na torach. Uderzyła w niego drezyna. Kierowca został uwięziony w całkowicie zniszczonym samochodzie, a maszynista prowadzący drezynę odniósł poważne obrażenia. Po symulacji zderzenia do akcji wkroczyli strażacy z Somonina i Kartuz, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Symulacja wypadku i akcji ratowniczej była częścią XII edycji kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych (o akcji szerzej pisaliśmy tutaj). Celem kampanii jest zapobieganie i ograniczanie zachowań, które są najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach, tj. ignorowanie przepisów, próba przejechania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków STOP i sygnalizacji ostrzegawczej.

Fot: UTK

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry