Menu
Stawiamy na ambitne projekty infrastrukturalne. Podsumowanie pierwszego roku działalności rządu

Stawiamy na ambitne projekty infrastrukturalne. Podsumowanie pierwszego roku działalności rządu

2016-12-12

„Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo – to są trzy filary naszego programu, które każdego dnia wypełniały się kolejnymi realizowanymi zobowiązaniami”. Tymi słowy premier Beata Szydło podsumowała pierwszy rok działalności rządu. Dodała, że był to rok ciężki, ale pełen satysfakcjonujących zmian i ulepszeń.

„W ciągu dwunastu miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mówiłam w czasie swojego exposé rok temu, ale zajęliśmy się też sprawami, które wykraczały poza ówczesny plan” – powiedziała premier Beata Szydło. Podkreśliła, że teraz priorytetem rządu jest i będzie rozwój. „Polska musi się szybciej rozwijać, stawiać na przemysł, na produkcję, być w awangardzie najszybciej rozwijających się państw” – zaakcentowała i wyjaśniła, że tak potrzebne programy społeczne będą możliwe tylko w połączeniu z szybkim rozwojem, dlatego tak ważny jest Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w tej chwili już gotowy i stopniowo wdrażany. W swoim wystąpieniu premier podkreśliła, że rząd przystąpił do realizacji programu budowy autostrad i linii kolejowych. „Stawiamy na bardzo poważne i ambitne projekty infrastrukturalne” – podsumowała.

Krótkie sprawozdanie dotyczące działalności swojego resortu złożył też minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Zaznaczył, że najważniejszym zrealizowanym zadaniem było odbudowanie zaufania między państwem a wykonawcami robót i producentami. „Dzisiaj dialog z branżą transportową oraz infrastrukturalną trwa i przynosi owoce” – powiedział minister Adamczyk. Przypomniał też, że na przełomie roku ministerstwo musiało się zmierzyć z olbrzymim wyzwaniem, jakim było uratowania zagrożonego kontraktu na dostawę pociągów z bydgoskiej Pesy. Zwrot dofinansowania negatywnie wpłynąłby na przyszłości zakładu i jego stabilność. Minister podziękował wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wiceministrowi rozwoju Jerzemu Kwiecińskiemu za współpracę przy wypracowaniu formuły, dzięki której zrealizowano projekt. Na zakończenie minister dodał, że według niego inwestycje kolejowe zmienią oblicze transportu w Polsce.

Podsumowanie przedstawił także minister rozwoju Mateusz Morawiecki. „Zależy nam na rozwoju zrównoważonym i odpowiedzialnym, ale również na tym, żeby rósł polski kapitał. Oczywiście w środowisku bezpiecznych, stabilnych finansów” – powiedział podczas swojego wystąpienia. Następnie podsumował osiągnięcia Ministerstwa Rozwoju oraz przedstawił dalsze plany dotyczące rozwoju kraju. „Stawiamy na inwestycje, innowacje, rozwój, eksport. Chcemy budować polski kapitał, polski kapitalizm i polską własność. Mam nadzieję, że będzie to program na wiele lat” – dodał na koniec.

LS

Fot: MIB

TAGI

Ministerstwo Infrastruktury i BudownictwaMinisterstwo RozwojuStrategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry