Menu
#RokNowychZadań w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

#RokNowychZadań w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

2017-01-27

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod hasłem #RokNowychZmian, premier Beata Szydło dokonała przeglądu zadań oraz planów dwóch resortów: Ministerstwa Infrastruktury  Budownictwa oraz Ministerstwa Energii. Dla tego pierwszego priorytetem będą inwestycje kolejowe i drogowe.

– Minister Andrzej Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji – zaznaczyła premier Szydło.

Wedle zapowiedzi poczynionych na konferencji w 2017 r. nastąpi usprawnienie procedur i realizacji Krajowego Programu Kolejowego, dzięki wprowadzonym w ubiegłym roku zmianom ustawowym. MIB planuje ogłoszenie przetargów na inwestycje kolejowe o wartości 12 mld zł, w tym rozpoczęcie prac nad nową linią kolejową Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna. Przygotowane są także projekty rezerwowe.

– W ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy wiele projektów kolejowych – powiedziała premier Szydło. – Naszym celem jest wykorzystanie wszystkich środków przyznanych Polsce w tej perspektywie unijnej. Wszystkie projekty będą zrealizowane.

– Jedno jest pewne – dodał minister Adamczyk – z optymizmem patrzymy na plany realizacji inwestycji. Oczywiście zagrożenia nie minęły i nie miną do końca tej perspektywy unijnej, to trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć. Zawsze w procesie inwestycyjnym towarzyszy nam ryzyko związane z jego opóźnieniem, przerwaniem czy trudnościami w finansowaniu. Ale powiem, że na dzisiaj mamy w realizacji inwestycje kolejowe za 7 mld złotych.

Minister Adamczyk odniósł się również do osiągnięć swojego resortu z ubiegłego roku.

– Wreszcie prowadzimy dialog z producentami i wykonawcami – powiedział. – Dla nas wykonawca jest partnerem. To bardzo istotne. W ramach tego dialogu wypracowywane są rozwiązania, które są korzystne dla wszystkich stron zaangażowanych w realizację inwestycji.

Wśród planów resortu jest również realizacja zadań drogowych, budowlanych i mieszkaniowych.

TAGI

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry