Menu
Retro podróże. Wakacyjny Pociąg Muzealny

Retro podróże. Wakacyjny Pociąg Muzealny

2016-05-20

W każdy weekend od początku maja do końca września miłośnicy kolejnictwa będą mieli okazję skorzystać ze specjalnych przejazdów Wakacyjnym Pociągiem Muzealnym. Za tą niezwykłą inicjatywą stoi Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, Przewozy Regionalne oraz samorządy lokalne. Przejazdy organizowane są na trasie Jaworzyna Śląska – Świdnica Miasto – Krzyżowa – Dzierżoniów Śląski – Jaworzyna Śląska i z powrotem.

Skład Wakacyjnego Pociągu Muzealnego tworzy lokomotywa TKt48-18 z roku 1951 oraz dwa wagony osobowe serii Ci28 z roku 1928. Do dyspozycji pasażerów Muzeum oddało dwa pociągi – porannego Czerwonego Barona i popołudniowo Pioniera. Rozkład jazdy uwzględnia czas niezbędny podróżnikom na zwiedzenia atrakcji przygotowanych na każdej ze stacji.

Godziny kursowania Wakacyjnego Pociągu Muzealnego oraz cennik biletów można znaleźć na portalu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa. Kolportażem biletów zajmują się Przewozy Regionalne (strona internetowa lub obsługa pociągu). Partnerami przedsięwzięcia są również: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta w Świdnicy, Urząd Gminy w Świdnicy i Urząd Miasta w Dzierżoniowie.

 

Zdjęcie: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

TAGI

Przewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry