Menu
Przewozy Regionalne oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich

Przewozy Regionalne oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich

2016-09-07

Spała – miejscowość położona w województwie łódzkim – po raz kolejny objęła tytuł gospodarza Dożynek Prezydenckich. Specjalny tytuł uzyskały także Przewozy Regionalne, które w porozumieniu z Kancelarią Prezydenta zostały oficjalnym przewoźnikiem tego wydarzenia.

Dożynki Prezydenckie w Spale to już tradycja. Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast i wsi z całej Polski. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konkurs na najładniejszy wieniec, kiermasz tradycyjnych specjałów czy koncert zespołu IRA. Podobnie jak w latach poprzednich również i w tym roku Przewozy Regionalne będą obecne podczas tego wydarzenia. Największy polski przewoźnik uruchomi specjalne pociągi na trasach: Łódź Kaliska – Spała, Spała – Tomaszów Mazowiecki – Spała, Spała – Łódź Kaliska. Ceny dla pasażerów podróżujących na Dożynki Prezydenckie również będą specjalne. Przykładowo cena biletu jednorazowego w jedną stronę na trasie
z Łodzi do Spały wyniesie nieco ponad 3 zł, a pasażerów wozić będą komfortowe szynobusy.

Dożynki Prezydenckie w Spale to uroczystość, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku uruchomiliśmy dla naszych pasażerów pociąg specjalny, udekorowany szarfami w barwach narodowych, polnymi kwiatami i zbożem. Nasze działania docenili wówczas pasażerowie, dlatego też tegoroczny tytuł oficjalnego przewoźnika Dożynek Prezydenckich to dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie" – zaznacza Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Historia Dożynek Prezydenckich w Spale sięga 1927 roku. Uroczystość zainaugurował prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Ignacy Mościcki. Po II wojnie światowej tradycję wznowiono dopiero w 2000 roku i od tego czasu wydarzenie organizowane jest regularnie.

 

Fot: Przewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry