Menu
Podpisano porozumienie w ramach Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych

Podpisano porozumienie w ramach Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych

2016-06-14

W poniedziałek 13 czerwca jedenaście spółek podpisało porozumienie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych. Związek skupia podmioty działające w branży kolejowej: Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzką Kolej Aglomaracyjną, SKPL Cargo, Arrivę Polska, Arrivę RP, Koleje Małopolskie, Warszawską Kolej Dojazdową oraz Szybką Kolej Miejską.

Podczas spotkania członkowie wypracowali główne obszary działalności Związku oraz zadeklarowali, że chcą działać na rzecz pozytywnego kształtowania warunków rozwoju kolei i integracji środowiska kolejowego. Główne założenia działalności Związku to między innymi stymulowanie rozwoju rynku usług kolejowych, dążenie do integracji środowiska kolejowego, wspieranie akcji na rzecz członków, reprezentowanie ich interesów oraz współpraca z organizacjami międzynarodowymi.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli:

 • marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik,
 • dyrektor urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Kolei Mazowieckich Waldemar Kuliński,
 • prezes zarządu Kolei Wielkopolskich Włodzimierz Wilkanowicz oraz członek zarządu Marek Nitkowski,
 • prezes zarządu Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski,
 • prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges oraz członek zarządu Dariusz Pękosz,
 • prezes zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej Grzegorz Dymecki i członek zarządu Michał Panfil
 • prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie Krystyna Pękała oraz członek zarządu Radosław Gawek,
 • prezes zarządu Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych Cargo Tomasz Strapagiel,
 • prezes zarządu Arriva RP Damian Grabowski i członek zarządu Dominika Żelazek,
 • prezes zarządu Kolei Małopolskich Ryszard Rębilas,
 • prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski oraz dyrektor finansowa Elżbieta Gamus,
 • przedstawiciele Kolei Mazowieckich: prezes zarządu Artur Radwan, dyrektor Biura Zarządu Marek Dawidowicz, członkowie zarządu: Dariusz Grajda i Andrzej Buczkowski.

Na konferencji prasowej prezes zarządu Kolei Mazowieckich Artur Radwan podkreślił, że porozumienie jest dowodem wspólnej chęci działania na rzecz kolei i branży transportowej w Polsce. „Wierzymy, że integracja najważniejszych zadań oraz problemów pozwoli nam działać skutecznie, a solidna praca, uwzględniająca interesy branży, stanie się bazą dla tworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju transportu” – powiedział.

Członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda przybliżył zebranym cele i idee stojące za powołaniem Związku. „Ta inicjatywa rodziła się powoli – poinformował – ale dziś możemy już mówić o podmiocie usankcjonowanym pod względem formalno-prawnym”.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że powołanie Związku było potrzebną inicjatywą. „Jest to okazja do wymiany informacji i poglądów, a także platforma dla porozumienia z instytucjami państwowymi i unijnymi” – dodał marszałek Struzik.

 

Zdjęcia, źródło: Koleje Mazowieckie

TAGI

Arriva PolskaArriva RPKoleje DolnośląskieKoleje MałopolskieKoleje MazowieckieKoleje ŚląskieKoleje WielkopolskieSKPL CargoSzybka Kolej Miejska w WarszawieWarszawska Kolej Dojazdowa

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry