Menu
Pierwszy biurowiec West Station już gotowy

Pierwszy biurowiec West Station już gotowy

2016-12-12

Zakończyła się budowa jednego z dwóch nowych biurowców West Station. Projekt jest wspólną inicjatywą międzynarodowej grupy HB Reavis, PKP SA oraz Xcity Investment. W jego ramach zaplanowano modernizację dworca Warszawa Zachodnia, a także budowę najwyższej klasy kompleksu biznesowego, składającego się z dwóch biurowców. Z pierwszych efektów inwestycji od blisko roku korzystają użytkownicy nowego budynku dworca kolejowego Warszawa Zachodnia. Sąsiadujący z nim biurowiec to kolejny etap inwestycji współtworzącej funkcjonalną przestrzeń miejską w tej części Alei Jerozolimskich – dostępną zarówno dla pasażerów pociągów, jak i najemców biur.

Lepszy niż wcześniej dojazd w okolicę Dworca Zachodniego i kompleksu West Station zapewnia przebudowana w ramach projektu część skrzyżowania Alei Jerozolimskich i ulicy ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”, a także rozbudowana ścieżka rowerowa łącząca okolice Dworca Zachodniego z centrum Warszawy.

Do nowego budynku West Station już wprowadzają się pierwsi najemcy, wśród nich m.in. spółki z grupy PKP. Oprócz przestrzeni biurowej budynek oferuje również przestrzeń restauracyjną, z której skorzystają restauracja WARS, kawiarnia Costa Coffee oraz piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski. Obecnie czternastokondygnacyjny budynek West Station za zapewnionych najemców już na 75% powierzchni.

Prezes Zarządu HB Reavis Poland Stanislav Frnka podkreśla, że popularność i jakość West Station wynika z tego, że budynek jest niezwykle przemyślany i skutecznie kreuje nie tylko przestrzeń biurową, ale i otwartą przestrzeń publiczną, z której będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy oraz turyści. „West Station oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe, jednocześnie współtworząc ogólnodostępną przestrzeń publiczną. To kolejny projekt HB Reavis w Warszawie, do którego łatwo dotrzeć wieloma środkami komunikacji. Jego atutem jest położenie obok jednego z najważniejszych stołecznych dworców kolejowych i autobusowych, ale też łatwy dostęp do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2 – podkreśla Frnka. – Jakość inwestycji potwierdza podpisana niedawno umowa na refinansowanie budynku, który właśnie ukończyliśmy”.

O inwestycji pozytywnie wypowiada się również Prezes Zarządu PKP SA Mirosław Pawłowski. „Dla PKP SA kluczowe znaczenie ma fakt, że dzięki kompleksowi West Station, którego elementem jest nowy dworzec, poprawił się dostęp do stacji kolejowej od strony Al. Jerozolimskich oraz jej skomunikowanie z transportem autobusowym, zarówno miejskim, jak i dalekobieżnym. Jednym z najważniejszych aspektów planowanych przez nas inwestycji jest dostarczenie pasażerowi kompleksowej usługi transportowej dzięki integracji poszczególnych gałęzi transportu zbiorowego” – podsumował.

Pierwsza faza projektu West Station refinansowana jest przez mBank kredytem w wysokości niemal 45 mln euro. „Projekt West Station jest dla nas bardzo interesujący nie tylko ze względu na znakomitą lokalizację w bezpośrednim pobliżu ważnego węzła komunikacyjnego ale także ze względu na zaangażowanie dwóch ważnych partnerów – renomowanego dewelopera i grupy PKP” – zaznaczył Michał Popiołek, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine z mBanku.

Drugi budynek West Station będzie gotowy w III kwartale 2017 roku. Kompleks zaprojektowany przez polską pracownię FS&P Arcus Sp. z o.o. zaoferuje wówczas łącznie ponad 68 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Już na etapie budowy inwestycja może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na poziomie „Excellent”.

LS

TAGI

PKP SAXcity

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry