Menu
Patronat Raportu Kolejowego: Intermodal 2018

Patronat Raportu Kolejowego: Intermodal 2018


Z przyjemnością informujemy, że Rapoert Kolejowy objął patronatem targi

INTERMODAL 2018

które odbędą się 21-23 marca 2018 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Komisja Europejska w Białej Księdze dla systemu transportowego Unii Europejskiej do 2050 r. zakłada przeniesienie na kolej lub transport wodny aż 30% drogowego transportu towarów do roku 2030, zaś do 2050 r. ponad 50%. Ma w tym pomóc dynamiczny rozwój transportu intermodalnego. W ostatnich latach Polska jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków transportu intermodalnego w Europie. Zawdzięcza to strategicznemu położeniu na szlaku głównych korytarzy transportowych, które jest kluczowe przy przewozach do i z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej oraz Azji. Rozwój gospodarczy kraju, a tym samym wzrost wymiany handlowej skutkuje zwiększoną podażą ładunków w kontenerach na lądowych przejściach granicznych i w portach morskich. Dodatkowym impulsem do rozwoju transportu intermodalnego w Polsce jest obecność na naszym rynku globalnych liderów takich branż jak AGD, motoryzacja, meblarska czy chemiczna. Duże wolumeny ładunków związane z procesami produkcyjnymi obsługiwane są właśnie przez transport intermodalny. Wzrostowi tego rynku sprzyjają również duże inwestycje terminalowe w głównych polskich portach morskich, na kolejowych przejściach granicznych oraz wewnątrz kraju.

W Polsce potencjał przewozów intermodalnych jest nadal niewykorzystywany. Ponadto, jest on dużo mniej konkurencyjny niż w pozostałych krajach europejskich. Ważne jest zatem stworzenie miejsca, w którym mogą się spotkać ze sobą różne środowiska: szeroko rozumianego biznesu, nauki i administracji publicznej i wspólnie wypracować optymalne rozwiązania skierowane na jego rozwój. Wyzwania jakie stoją przed transportem intermodalnym wymagają integracji i łączenia wielu obszarów działania a najlepszym do tego miejscem są targi. Celem drugiej edycji Targów transportu intermodalnego „Intermodal 2018”, pod Honorowym Patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, które odbędą się w dniach 21-23 marca 2018 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, jest umożliwienie profesjonalistom działającym na rynku przewozów intermodalnych zaprezentowania swojej oferty biznesowej i podjęcia wspólnej dyskusji na temat wieloletniego programu rozwoju transportu intermodalnego. Imprezie wystawienniczej będzie towarzyszyć konferencja podczas której poruszane będą zagadnienia związane z powstaniem Centralnego Portu Komunikacyjnego obejmujące intermodalny charakter tego projektu, czyli potencjał wspólnego rozwoju infrastruktury kolejowej (koleje dużych prędkości), drogowej i sektora transportu lotniczego oraz wpływ CPK na konkurencyjność gospodarczą i turystyczną Polski.

Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP), które od 70 lat działa na rzecz rozwoju transportu i kadr inżynieryjno – technicznych. Skupia ponad 6 tysięcy członków: inżynierów, naukowców i menadżerów transportu, w tym rzeczoznawców z wielu branż transportowych. Stowarzyszenie opiniuje akty prawne, promuje innowacyjne rozwiązania, organizuje konferencje, seminaria odczyty i szkolenia oraz wspiera projekty badawcze.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.intermodal-poland.com/

Dodano: 2017-10-30 12:07:46

TAGI

Patronat Raportu Kolejowego

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: