Menu
NEWAG obchodzi swoje 140-lecie

NEWAG obchodzi swoje 140-lecie

2016-09-08

Piątego wrze­śnia w Krynicy-Zdroju uroczyście świętowano 140-lecia Newagu. Dwa dni później, siódmego września, nowosądeckie hale i biura projektowe Newagu odwiedził Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki.

Minister podkreślił, jak olbrzymie znaczenie dla rozwoju krajowej gospodarki mają przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. Zwracając się do pracowników Newagu powiedział: „Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy tworzą tutaj wspaniałe dzieła”. W swoim przemówieniu przypomniał, że zgodnie z rządową Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w przeciągu nadchodzących lat kolej zostanie dofinansowaną kwotą rzędu 67 mld złotych, część z tych funduszy z pewnością trafi do Newagu. „Jestem pod wrażeniem tego, co możemy wspólnie osiągnąć – podsumował. – Wierzę, że odbiorców dla polskich pociągów znajdziemy we wszystkich krajach Unii Europejskiej”.

Prezes Newagu Zbigniew Konieczek zapowiedział z kolei, że do końca miesiące zarządzane przez niego przedsiębiorstwo przedstawi plan produkcji hitu eksportowego, który będzie produkowany z myślą o Polsce Wschodniej, Europie oraz Azji. „Jeżeli nam się to uda, pracownicy Newagu będą najbardziej zadowolonymi pracownikami w Nowym Sączu” – zakończył.

 

Fot: Sądeczanin

TAGI

Ministerstwo RozwojuNewagStrategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry