Menu
Na kijowskich ulicach można już spotkać pierwszy tramwaj od PESA Bydgoszcz

Na kijowskich ulicach można już spotkać pierwszy tramwaj od PESA Bydgoszcz

2016-09-02

Pierwszy tramwaj wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla Kijowa został wprowadzony do regularnej eksploatacji. Kursuje na linii szybkiego tramwaju nr 3 „Borszczagowskaya”.  Władze miasta potwierdziły zamówienie na kolejny, który ma być dostarczony w listopadzie.

Oznacza to, że rozpoczęła się realizacja umowy ramowej podpisanej pomiędzy PESA a Kiyevpasstransem. Umowa zakłada dostawę do dziesięciu tramwajów dla stolicy Ukrainy. PESA dostarcza do Kijowa niskopodłogowe tramwaje z rodziny Fokstrot – nowoczesne, trójczłonowe, o długości ponad dwudziestu sześciu metrów, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w pełni klimatyzowane, z systemem informacji pasażerskiej oraz ładowarkami USB.

W ramach promocji linii nowym tramwajem podróżował Mer Kijowa Witalij Kliczko, który zdecydował się na przetestowanie pojazdu w czasie normalnego kursu z pasażerami . Po zakończeniu przejazdu powiedział: „To jest nowoczesny tramwaj czwartego pokolenia, ma niską podłogę oraz rampę dla osób niepełnosprawnych. Jest cichy, wyposażony w monitory, system monitoringu oraz klimatyzacji. Najbardziej cieszę się z tego, że chwalą go mieszkańcy”.

Dyrektora Marketingu Rynków Wschodnich PESA Bydgoszcz Dariusz Skotnicki dodał: „Nie ukrywam, że czekaliśmy na ten moment – jesteśmy gotowi do produkcji kolejnych tramwajów dla Kijowa. Mamy też przekonanie, że to otwarcie kolejnego, ważnego etapu obecności PESA na ukraińskim rynku”.

 

Fot: ????? ??????
Źródło: PESA Bydgoszcz

TAGI

Pesa

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry