Menu
Kolejowy Dzień Dziecka

Kolejowy Dzień Dziecka

2016-06-01

Świętowanie rozpoczęło się już w maju. W sobotę 28 maja PKP Intercity spotkało się z młodszymi i starszymi miłośnikami kolei w Bielsku-Białej. Zainteresowane dzieci mogły obejrzeć wnętrze pociągu PesaDART, usiąść w fotelu maszynisty, wejść do przedziału kierownika i kuchni WARS. Dzień później Koleje Wielkopolskie zorganizowały imprezę w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów wymienić można między innymi rodzinny quiz, gry, zabawy i przejazd szynobusem. Ostatniego dnia maja Koleje Śląskie zaprosiły uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostowskiego w Łazach  do zwiedzenia swojego zaplecza technicznego.

Darmowe przejazdy w Dzień Dziecka

Specjalne oferty dla najmłodszych przygotowało kilku przewoźników. Dzisiaj w PKP Intecity każda osoba, która urodziła się w roku 2000 i później może za darmo skorzystać z przejazdów dowolnym pociągiem Epress InterCity Premium (EIP), Epress InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Żeby skorzystać z oferty „Dzień Dziecka z PKP InterCity” wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument potwierdzający wiek. Bezpłatnemu biletowi dla najmłodszych podróżników będzie towarzyszył 30% rabat dla ich opiekunów. Wszyscy młodzi ludzie do szesnastego roku życia włącznie mogą też bezpłatnie podróżować pociągami PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz Kolei Mazowieckich.

Inne atrakcje

Tymczasem Koleje Śląskie zapraszają wszystkie dzieci do Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu, gdzie od godziny ósmej do osiemnastej można odebrać drobne upominki oraz zrobić sobie zdjęcie w kolejowej czapce. Dodatkowo pierwszego czerwca dzieci z przedszkola w Mnichu pojadą z Kolejami Śląskimi do Wisły. Podczas przejazdu mali podróżni zagrają w kolejowe bingo i dowiedzą się więcej o bezpieczeństwie na kolei. W Dniu Dziecka rozpoczyna się również organizowane przez PKP CARGO „Lato z Parowozami”. To cykl imprez promujących historię i tradycję kolejnictwa. Na początek PKP CARGO zaprasza do Parowozowni w Wolsztynie oraz Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Kolejowe Dni Dziecka

Na tym jednak nie koniec. PKP Szybka Kolej Miejska wraz z Urzędami Miasta w Kartuzach i Kościerzynie zaprasza najmłodszych na Kolejowy Dzień Dziecka. W piątek 3 czerwca w Kościerzynie odbędzie się festyn w Muzeum Kolejnictwa, a w sobotę 4 czerwca – festyn w Kartuzach (na obszarze kolejowym i przyległym do niego parkingu). Organizatorzy zapewniają ogrom atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdżalnie, wodne kule, trampoliny, pokaz drezyn czy wystawę taboru kolejowego. Tego samego dnia Koleje Śląskie przygotowały dla dzieci z czterech śląskich placówek (ZSS nr 40 z Zabrza, ZSS z Siemianowic Śląskich, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Bytomia oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie) przejazd specjalnym pociągiem „Słoneczko”. Pociąg wyruszy z Gliwic, zatrzyma się w Zabrzu, Katowicach, Pszczynie i około godziny czternastej dotrze do Ustronia na koncert charytatywny „Dzieci – Dzieiom, Dzieci – Rodzicom”. Dochód z koncertu zostanie przekazany na działalność Ośrodka Edukacyjnoo-Rehabilitacyjno-Wychowawczeho w Ustroniu Nierodzimiu.

 

Zdjęcie: PKP Intercity FB

TAGI

Koleje MazowieckieKoleje ŚląskieKoleje WielkopolskiePesaDARTPKP CARGOPKP IntercityPKP Szybka Kolej MiejskaPomorska Kolej Metropolitalna

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry