Menu
Kolejowe kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego

Kolejowe kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego

2017-09-08

3 września br. ruszyła akcja „Kolej na kino z legalnych źródeł”. Do końca września w pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry będą kursować specjalne wagony, w których podróżni będą mogli obejrzeć zarówno polskie, jak i zagraniczne filmy. Organizatorami kolejowego kina są PKP Intercity oraz Fundacja Legalna Kultura.

Na pasażerów pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa – Gdynia – Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa czekają nowe udogodnienia. Osoby podróżujące na tych trasach mogą odbyć podróż w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy, wybrane wcześniej przez Fundację Legalna Kultura. Podróżujący będą mogli zobaczyć m.in. słynne europejskie produkcje Woody’ego Allena – „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” oraz „Śmietanka towarzyska”, a także komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau czy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem w rolach głównych.

– Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym, podczas zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać – wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. –  Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom – dodaje Serbeńska.

Jak podkreśla Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura, powyższa akcja ma zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców.
– Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Majewski.

Wagony kinowe będą kursowały do końca września, a bilety można nabyć zarówno osobiście (w kasach na dworcach kolejowych), jak i drogą elektroniczną (poprzez stronę internetową www.intercity.pl). Cała akcja ma charakter pilotażowy.

EG

 

Fot:PKP INTERCITY

TAGI

PKP Intercity

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry