Menu
Kolejarze chcą pomagać. Podsumowanie akcji

Kolejarze chcą pomagać. Podsumowanie akcji "Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

2017-09-14

11 września br. zakończono trwającą od 12 czerwca br.  wakacyjną akcję „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” . W ramach programu przed dziesięcioma dworcami można było nie tylko oddać krew, ale również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Organizatorami akcji byli m.in. Fundacja Grupy PKP oraz spółki Grupy PKP.

Promowanie honorowego krwiodawstwa, dawstwa szpiku kostnego, zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia i tym samym promowanie godnych naśladowania wzorców – to tylko niektóre z zamierzonych i osiągniętych celów powyższej akcji. Blisko 69 litrów krwi oraz 95 zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku – to imponujący wynik, świadczący o tym, że kolejarze nie są obojętni na los potrzebujących.

Wydarzenia zorganizowano na dworcach: Warszawa Zachodnia, Wrocław Główny, Szczecin Główny, Kraków Główny, Gdańsk Główny, Bydgoszcz Główna, Opole Główne, Rzeszów Główny, Łódź Fabryczna i Gdynia Główna. Przed każdym z budynków pojawiły się specjalne krwiobusy, w których można było oddać krew. Przy odrębnych stanowiskach wolontariusze Fundacji DKMS rejestrowali  potencjalnych dawców szpiku.

– „Kolej na Ciebie – uratuj życie” to przykład inicjatywy, która bardzo dobrze wpisuje się w prospołeczną działalność Grupy PKP. Nasze dworce kolejowe, ze względu na duże potoki pasażerskie, stanowią doskonałą przestrzeń pod organizację tego typu akcji – podkreślał Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. – Kolejarze udowodnili, że potrafią pomagać potrzebującym – dodawał Mamiński.

Zorganizowana akcja była wspierana specjalną akcją promocyjną. W pociągach PKP Intericity oraz na monitorach przy kasach biletowych można było zobaczyć przygotowane wcześniej spoty. Na dworcach pojawiły się również plakaty oraz ulotki informujące i zachęcające do wzięcia udziału w powyższej inicjatywie.

Wrocław był miejscem, w którym zanotowano największą ilość osób chętnych do oddania krwi czy zarejestrowania się jako dawca szpiku.

Organizatorami akcji byli: Fundacja Grupy PKP, spółki Grupy PKP, Fundacja DKMS, Narodowe Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółka PKS Polonus i Kolejarska Służba Krwi. Patronat nad akcją objęli  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Zdrowia.

 

EG

 

Foto: PKP SA

TAGI

Fundacja Grupy PKPKrzysztof MamińskiMinisterstwo Infrastruktury i BudownictwaPKP IntercityPKP SA

INNE Z KATEGORII "polecamy"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry