Menu
Zostały dwa dni na innowacje!

Zostały dwa dni na innowacje!

2019-01-09

Grupa PKP oraz Agencja Rozwoju Przemysłu zapraszają do wzięcia udziału
w Konkursie – InNOWacje – #kolej2023, w ramach którego przedstawiciele startupów będą mogli zgłosić swoje nowoczesne rozwiązania dla kolei. Jury konkursowe złożone z przedstawicieli czterech spółek kolejowych oraz funduszy Venture Capital wyłoni zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Organizatorzy konkursu to Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i spółki PKP S.A.: PKP Intercity S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP CARGO S.A.  Konkurs odbywa się w formule ARP Innovation Pitch.

 

W ramach InNOWacje – #kolej2023 ?– ARP Innovation Pitch? poszukiwane są rozwiązania
z obszarów:

 

 1. Kolej dla pasażera – rozwiązania techniczne, elektroniczne i funkcjonalne poprawiające komfort, bezpieczeństwo pasażera kolei,
 2. Innowacyjna technika kolejowa,
 3. Nowoczesny marketing i sprzedaż,
 4. Ekologia, energooszczędność, elektromobilność.

Do konkursu będą mogli zgłosić się przedstawiciele startupów, tj. mikroprzedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju działalności, małych
i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jednostek naukowo-badawczych. Ich zadaniem będzie przygotowanie innowacyjnego rozwiązania w wybranej kategorii.

 

Poza nagrodą finansową twórcy wyjątkowo ciekawych rozwiązań mogą uzyskać szansę przeprowadzenia wdrożenia pilotażowego w ramach infrastruktury Grupy PKP. Może być to wyjątkowa szansa na przetestowanie produktu i zdobycie doświadczenia współpracy z dużym odbiorcą technologii.

Zgłoszenia można przesyłać do 11 stycznia br. Szczegóły pod adresem ptt.arp.pl/innowacje-kolej2023. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas I Kongresu Rozwoju Kolei, który odbędzie się 23 stycznia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna, zapisy są prowadzone na stronie www.kongresrozwojukolei.pl.

Konkurs „inNOWacje – #kolej2023” odbywa się w formule ARP Innovation Pitch, czyli cyklicznych spotkań, których celem jest stworzenie warunków do współpracy dużych spółek
z sektorem MŚP. Oprócz spółek z Grupy PGNiG brały w nich udział m.in. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, URSUS, Grupa Azoty, Synhos.  Efektem dotychczasowych XXVII edycji było ponad 400 zgłoszeń, z których około stu było prezentowanych bezpośrednio przed organizatorami.

TAGI

Agencja Rozwoju PrzemysłuPKP CARGOPKP IntercityPKP PLKPKP SA

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry