Menu
Zmodernizowany przystanek Poznań Dębiec

Zmodernizowany przystanek Poznań Dębiec

2017-06-21

Dwa nowe, wygodne dojścia do przystanku ułatwiają komunikację i przesiadki. Z tunelu na ul. Czechosłowackiej dostęp na peron ułatwiają windy. To efekt modernizacji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii E59, na odcinku z Poznania do Czempinia.

Pasażerowie zyskali dwa nowe, bezpieczne dojścia z ul. Czechosłowackiej na każdy z peronów przystanku Poznań Dębiec. To istotne ułatwienie dla osób codziennie dojeżdżających pociągiem do pracy lub szkoły. Przejścia zlokalizowane są po obu stronach tunelu na ul. Czechosłowackiej. Od stycznia funkcjonuje tu również nowe, dwupoziomowe skrzyżowanie. 

Lepsza obsługa pasażerów

W ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA modernizacji odcinka Poznań – Czempiń, zmodernizowano m.in. osiem stacji i przystanków osobowych. Pasażerom służą nowoczesne systemy nagłośnienia, nowe oświetlenie, tablice informacyjne, zadaszenie, ławki. Wsiadanie i wysiadanie z pociągów ułatwiają podwyższone perony. Dzięki pochylniom oraz windom, na perony bez przeszkód dostaną się osoby o ograniczonej mobilności - podróżujące z dzieckiem w wózku czy z rowerem.

Prace na blisko 30-kilometrowej trasie między stolicą Wielkopolski a Czempiniem kończą się w tym roku. Poza stacjami i przystankami przebudowa objęła tory, sieć trakcyjną oraz obiekty inżynieryjne. Bezpieczeństwo zapewni nowoczesny system sterowania ruchem. Wkrótce pociągi osobowe pojadą do 160 km/h, co skróci czas przejazdu z Poznania do Czempinia do 35 minut.

Po zakończeniu prac na wszystkich modernizowanych odcinkach linii E59, podróż z Poznania do Wrocławia skróci się nawet o 30 minut.

Wartość projektu POIiŚ „Modernizacja linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, Etap III, odcinek Czempiń – Poznań” (Faza II) to około  428,2 mln zł, z czego 320,8  mln zł stanowią fundusze unijne.

 

Fot: PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry