Menu
Zmiany w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

Zmiany w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

2016-08-04

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa 3 sierpnia ze stanowiska dyrektora Departamentu Kolejnictwa odwołano Stefana Jareckiego.  Na to stanowisko z dniem 4 sierpnia został powołany Tomasz Buczyński

Tego samego dnia wiceminister  infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma, który pełnił tę funkcję od połowy listopada ubiegłego roku, złożył dymisję w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. „Była to jego osobista decyzja powiedziała Elżbieta Kisil, rzecznik prasowy ministerstwa”. Od jutra wiceminister udaje się na zaplanowany wcześniej urlop wypoczynkowy. Jego dymisja nie będzie miała wpływu na bieżącą działalność spółek kolejowych.

Piotr Stomma ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od 1990 roku związany z ministerstwem transportu, był doradcą podsekretarza stanu i pełnił obowiązki dyrektora departamentu. Od 2002 roku zaangażowany w sprawy kolejnictwa, szczególnie interoperacyjności kolei, finansowania oraz kolejowych korytarzy towarowych. Od 2005 roku do 2007 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa oraz w Ministerstwie Transportu.

 

Fot: MIB

TAGI

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry