Menu
Wymiana torów podczas budowy Trasy Świętokrzyskiej

Wymiana torów podczas budowy Trasy Świętokrzyskiej

2016-05-23

Podczas budowy Trasy Świętokrzyskiej planowana jest przerwa w ruchu pociągów na linii nr 9 Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają wykorzystać tę przerwę na wymianę torów i co za tym idzie – zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu podróży pociągiem.

Przerwę w ruchu zapowiedziano na okres od 27 maja do 11 czerwca. W tym czasie Urząd Miasta zbuduje tunel drogowy pod linią kolejową nr 9. Przeprawa połączy ulice Kijowską i Zabraniecką. Po demontażu całej infrastruktury kolejowej tunel zostanie wsunięty w nasyp kolejowy. W tym czasie PKP PLK wymieni tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Natężenie ruchu oraz zużycie infrastruktury na  linii nr 9 jest bardzo duże, zaplanowana modernizacja pomoże utrzymać tory w dobrej kondycji, tym samym gwarantując bezpieczeństwo podróżnych i szybką przepustowość ruchu na kolejne lara. Prace przeprowadzone przez PKP PLK zbiegną się w czasie z terminem zaplanowanym przez miasto, wobec czego nie będą wymagały dodatkowych zmian rozkładu jazdy.

Szczegółowe informacje dot. rozkładu jazdy pociągów w dniach 27.05 – 11.06.2015 na trasie Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga można znaleźć na stronie PKP PLK.

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry