Menu
Wybrano wariant modernizacji linii nr 447 na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki

Wybrano wariant modernizacji linii nr 447 na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki

2016-06-22

Od lutego trwały konsultacje PKP Polskich Linii Kolejowych SA z samorządowcami oraz przewoźnikami dotyczące najlepszej formy modernizacji linii podmiejskiej nr 447 na trasie między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Większością głosów zdecydowano, że najkorzystniejsze dla podróżnych i wykonawcy będzie wstrzymanie ruchu na czas najcięższych prac.

Kierownik kontraktu Agnieszka Kwapisz podkreśliła, że PLK wraz z przewoźnikami opracuje alternatywną komunikacja autobusową. „Dzisiaj możemy powiedzieć, że szanując wolę większości, wybraliśmy wariant modernizacji, zakładający wstrzymanie ruchu na czas najcięższych prac. Jest on najkorzystniejszy dla pasażera, bo ogranicza zmiany w komunikacji. Korzysta także wykonawca, bo może szybko i bezpiecznie pracować – wyjaśniła. – Obecnie wspólnie z przewoźnikami i samorządami analizujemy warianty dla zastępczej komunikacji autobusowej oraz prowadzimy symulacje dla konkretnych propozycji. Zależy nam, by dobrze ustalić czasowy transport – jego formę i najwygodniejszy, sprawny rozkład pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a  Warszawą”.

Linia nr 447 odgrywa dużą rolę w komunikacji w regionie – to jedna z najważniejszych linii aglomeracji warszawskiej. W dni powszednie z połączenia kolejowego pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckiem korzysta tysiące pasażerów, dlatego PLK kładzie duży nacisk na jak najszybsze i najmniej uciążliwe przeprowadzenie modernizacji. W ramach inwestycji zwiększona zostanie niezawodność i punktualność przejazdów, poprawi się obsługa pasażerów, a perony zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano przebudowę (nowe wiaty, ławki, oświetlenie) i oznakowanie (system informacji pasażerskiej) sześciu przystanków: Warszawa Ursus, Pruszków, Piastów, Brwinów, Milanówek oraz Warszawa Włochy. Powstanie też nowy przystanek w Parzniewie.

Przygotowania do modernizacji postępują zgodnie z planem. Obecnie PLK analizuje dziewięć wniosków złożonych w pierwszym etapie procedury przetargowej. Trwa również sprawdzanie potencjalnych wykonawców pod kątem możliwego skrócenia czasu prac – PLK zależy na tym, żeby najcięższe roboty, związane z zamknięciem torów, przeprowadzono w okresie nie dłuższym niż dwanaście miesięcy. Przebudowa linii nr 447 będzie finansowana z unijnego programu CEF (Łącząc Europę).

 

Zdjęcie: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLKprzetargi

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry