Menu
Współpraca PKP SA i Kolei Ukraińskich

Współpraca PKP SA i Kolei Ukraińskich

2017-08-08

Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP SA, i Wojciech Balczun, Prezes Zarządu PAT „Ukrzaliznyca”, podczas piątkowego spotkania w Kijowie określili główne kierunki współpracy Kolei Ukraińskich i Polskich. Potwierdzili także wolę dalszej dwustronnej współpracy podczas realizacji międzynarodowych przewozów kolejowych.

Jednym z tematów spotkania były pozytywne wyniki przewozów pasażerskich oraz towarowych pomiędzy Ukrainą i Polską w pierwszym półroczu 2017 r., a także ich perspektywy rozwoju. Rozmawiano również o realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym Nowego Jedwabnego Szlaku – alternatywnej trasy przewozów towarowych z Chin przez Iran do Europy z wykorzystaniem portów Morza Czarnego oraz Kaspijskiego. 

– Jesteśmy przekonani, że współpraca Kolei Ukraińskich i Polskich może stać się jedną z głównych przesłanek w pogłębieniu relacji pomiędzy naszymi krajami. Mamy duże doświadczenie, pomysły i podobne wizje dalszego rozwoju transportu kolejowego – mówił prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński.

Podczas spotkania omówione zostały również plany uruchomienia drugiej pary pociągów pasażerskich w relacji Kijów, Lwów – Przemyśl. Od 24 sierpnia br. z nowego połączenia będą mogli skorzystać mieszkańcy Winnicy, Chmielnickiego oraz Tarnopola. Od tego dnia również pasażerowie z miast Równe, Kiwerce i Kowel będą mogli wygodnie podróżować do Polski z uwagi na zmianę trasy pociągu Kowel – Chełm na Zdołbunów – Chełm. Z myślą o podróżnych zarządy spółek planują m.in. rozszerzenie internetowej sprzedaży biletów na pociągi relacji Ukraina – Polska. Opracowane mają zostać również korzystne i konkurencyjne w porównaniu do innych środków transportu warunki taryfowe dla ruchu pociągów pasażerskich na 2017/2018 r. Wszystkie postanowienia ze spotkania zostały zapisane w protokole,  podpisanym przez prezesów obydwu spółek kolejowych.

TAGI

PKP SA

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: