Menu
Współpraca PKP SA i Kolei Ukraińskich

Współpraca PKP SA i Kolei Ukraińskich

2017-08-08

Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP SA, i Wojciech Balczun, Prezes Zarządu PAT „Ukrzaliznyca”, podczas piątkowego spotkania w Kijowie określili główne kierunki współpracy Kolei Ukraińskich i Polskich. Potwierdzili także wolę dalszej dwustronnej współpracy podczas realizacji międzynarodowych przewozów kolejowych.

Jednym z tematów spotkania były pozytywne wyniki przewozów pasażerskich oraz towarowych pomiędzy Ukrainą i Polską w pierwszym półroczu 2017 r., a także ich perspektywy rozwoju. Rozmawiano również o realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym Nowego Jedwabnego Szlaku – alternatywnej trasy przewozów towarowych z Chin przez Iran do Europy z wykorzystaniem portów Morza Czarnego oraz Kaspijskiego. 

– Jesteśmy przekonani, że współpraca Kolei Ukraińskich i Polskich może stać się jedną z głównych przesłanek w pogłębieniu relacji pomiędzy naszymi krajami. Mamy duże doświadczenie, pomysły i podobne wizje dalszego rozwoju transportu kolejowego – mówił prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński.

Podczas spotkania omówione zostały również plany uruchomienia drugiej pary pociągów pasażerskich w relacji Kijów, Lwów – Przemyśl. Od 24 sierpnia br. z nowego połączenia będą mogli skorzystać mieszkańcy Winnicy, Chmielnickiego oraz Tarnopola. Od tego dnia również pasażerowie z miast Równe, Kiwerce i Kowel będą mogli wygodnie podróżować do Polski z uwagi na zmianę trasy pociągu Kowel – Chełm na Zdołbunów – Chełm. Z myślą o podróżnych zarządy spółek planują m.in. rozszerzenie internetowej sprzedaży biletów na pociągi relacji Ukraina – Polska. Opracowane mają zostać również korzystne i konkurencyjne w porównaniu do innych środków transportu warunki taryfowe dla ruchu pociągów pasażerskich na 2017/2018 r. Wszystkie postanowienia ze spotkania zostały zapisane w protokole,  podpisanym przez prezesów obydwu spółek kolejowych.

TAGI

PKP SA

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry