Menu
W Afryce pobito rekord prędkości KDP

W Afryce pobito rekord prędkości KDP

2018-05-09

Wyprodukowany przez Alstom skład Euroduplex rozwinął prędkość 353,9 km/h. Pojazdy typu Euroduplex będą wkrótce jeździły po pierwszej linii Kolei Dużych Prędkości w Maroku na linii z Tangeru do Kenitry.

Linia o długości 200 km jest już ukończona i obecnie przechodzi testy techniczne – pod koniec kwietnia odbył się najszybszy przejazd pojazdy Euroduplex. ONCF kupił 14 tego rypu składów za około 400 mln euro. Szybkie pociągi marokańskich kolei mają jeździć z maksymalną prędkością 320 km/h. Dzięki temu przejazd trasą z Tangeru do Kenitry będzie zajmować nie więcej niż 90 minut. Za kilka lat marokańska linia KDP zostanie wydłużona o około 150 km – do Rabatu i Casablanki (na tym odcinku pociągi będą jechały z pędkością do 220 km/h). Linia KDP połączy więc najważniejsze miasta marokańskiego wybrzeża atlantyckiego. Przejazd z Tangeru do Casablanki ma w przyszłości zajmować zaledwie około 130 minut.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry