Menu
Uroczysty przejazd pociągu TLK Malinowski

Uroczysty przejazd pociągu TLK Malinowski

2018-06-21

15 czerwca 2018 r.  odbył się uroczysty przejazd pociągu PKP Intercity TLK Malinowski na trasie Warszawa – Kraków, zorganizowany w ramach obchodów Roku Ernesta Malinowskiego. Uczestniczył w nim Łukasz Smółka, Szef Gabinetu Politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

– Cieszy nas, że w roku dwusetnej rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych inżynierów realizujemy największy w historii program inwestycyjny na polskiej kolei. Jego efektem będzie kolej nowoczesna, komfortowa i punktualna – powiedział Smółka.

W przejeździe pociągu wzięli udział liczni goście, m.in. podróżniczka Elżbieta Dzikowska, przedstawiciele Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oraz spółek kolejowych.

Podczas podróży pasażerom przybliżona została postać Ernesta Malinowskiego, projektanta i budowniczego kolei. Malinowski zasłynął przede wszystkim stworzeniem Centralnej Kolei Transandyjskiej w Peru, która jeszcze do niedawna była najwyżej położoną linią kolejową na świecie. Na stacji Warszawa Wschodnia skład odprawił Alberto Efraín Salas Barahona – Ambasador Peru.

Stworzona przez Ernesta Malinowskiego linia prowadzi przez Andy ze znajdującego się na wybrzeżu Peru portu Callao do centrum górniczego La Oroya, które jest położone na wysokości blisko 5 tys. m n.p.m. Centralna Kolej Transandyjska przyniosła korzyści gospodarcze, a także zjednoczyła kraj, dotąd podzielony barierą Andów na trzy części.

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry