Menu
Szybsze podróże pomiędzy Poznanień a Kluczborkiem

Szybsze podróże pomiędzy Poznanień a Kluczborkiem

2016-09-15

Szybciej i wygodniej pojedziemy koleją między Poznaniem a Kluczborkiem. Na kolejnym odcinku PKP Polskie Linie Kolejowe SA za 29 mln zł remontują tory. Wygodniejszą obsługę zyskują podróżni na peronach między Ostrowem Wielkopolskim a Pierzchnem. Dotychczas na modernizację trasy Kluczbork – Poznań PLK przeznaczyły ok. 390 mln zł. 

Od przyszłego roku pociągi pojadą z prędkością 120 km/h, a podróżni skorzystają z nowoczesnych peronów w Ostrowie Wlkp. i Witaszycach. Polskie Linie Kolejowe przebudowały już dwa perony w Ostrowie Wielkopolskim, teraz trwają prace przy poprawie trzeciego. Również w Witaszycach jest już wyższy, odnowiony peron. Ma nową nawierzchnię, wiatę peronową, ławki i tablice informacyjne oraz nowe oświetlenie. Peron został przystosowany do obsługi osób o ograniczonej mobilności. W drugiej połowie września br. ruszy przebudowa drugiego peronu. 

Od kwietnia trwają prace przy remoncie torów między Ostrowem Wielkopolskim a Pierzchnem. Stare podkłady i tłuczeń wymieniane są na nowe. Równocześnie prowadzone są intensywne roboty między stacjami Biniew i Bronów. W następnej kolejności prace będą prowadzone między stacjami Taczanów i Pleszew oraz Środa i Pierzchno.

Prowadzone są także prace na czterech mostach m.in. nad Wartą i wiadukcie kolejowym. Stalowe konstrukcje są czyszczone i zabezpieczane antykorozyjnie. Po zakończeniu robót, pociągi pojadą szybciej i skróci się czas podróży. 

Prace zakończą się we wrześniu 2017 r. 

 

Źródło: PKP PLK

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry