Menu
Szybka kolej połączy Tarnowskie Góry z lotniskiem w Pyrzowicach i Zawierciem

Szybka kolej połączy Tarnowskie Góry z lotniskiem w Pyrzowicach i Zawierciem

2018-03-21

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji linii kolejowej numer 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia przez port lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Egis Poland przygotuje koncepcję rewitalizacji za ponad 18 mln zł. Na realizację projektu wykonawca ma 18 miesięcy.

PKP Polskie Linie Kolejowe przewidują odbudowę 45 km linii, jej elektryfikację, budowę dwóch dwupoziomowych skrzyżowań z autostradą A1 i DW 913, która jest drogą dojazdową do lotniska. Zostanie zaprojektowany m.in. nowy przystanek osobowy Miasteczko Śląskie Centrum. Prędkość maksymalną dla pociągów pasażerskich ma wynosić 140 km/h, dla towarowych – 80 km/h. Przejazd na lotnisko z Tarnowskich Gór potrwa ok. 17 min.

RS
Fot. plk-sa.pl

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry