Menu
Remonty na trasie Kutno - Toruń

Remonty na trasie Kutno - Toruń

2016-07-15

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na remont peronów w Lubaniu, Nieszawie Wagańcu oraz Turznie Kujawskim, w ramach inwestycji wymienione zostaną tory i rozjazdy, planowana jest także przebudowa obiektów inżynieryjnych pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. Całość inwestycji oszacowano na 51 mln złotych.

Remont obejmie około trzydziestu kilometrów torów na trasie Włocławek – Aleksandrów Kujawski, nowe perony zyskają antypoślizgową nawierzchnię, wiaty, oświetlenie, ławki oraz tablice informacyjne. Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych – z myślą o nich powstaną pochylnie i oznaczenia w języku Braille’a. Zmodernizowanych zostanie dziewiętnaście obiektów inżynieryjnych, dwadzieścia jeden przejazdów kolejowo-drogowych oraz dziesięć rozjazdów na stacji w Nieszawie Wagańcu. Po zakończeniu inwestycji pociągi na tym odcinku torów pojadą z prędkością 140 km/h.

Wykonawcą zadania jest firma Torpol. „Cieszy nas fakt pozyskania kolejnego zamówienia w zakresie rewitalizacji linii kolejowych. Wartość naszego portfela zleceń wynosi obecnie ok. 0,6 mld zł netto. Czekamy na kolejne pozytywne dla nas rozstrzygnięcia” – skomentował Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień.

 

Fot: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLKTorpol

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry