Menu
Remont infrastruktury kolejowej w województwie świętokrzyskim

Remont infrastruktury kolejowej w województwie świętokrzyskim

2016-06-03

PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują tory na linii nr 61 (Kielce – Fosowskie) oraz linii nr 64 (Kozłów – Koniecpol). Prace obejmą naprawę i wymianę torów na prawie sześćdziesięciu kilometrach na linii nr 61. Wymienione zostaną szyny, podkłady i rozjazdy, teren wokół torowiska będzie oczyszczony, a przejazd kolejowo-drogowy w Szczukowicach doczeka się generalnego remontu. W wyniku przeprowadzonych napraw prędkość przejazdów na odcinku z Kielc do Fosowskiego poniesie się średnio o ponad 20 km/h, w niektórych miejscach nawet do 120 km/h. Podróż będzie szybsza i bardziej komfortowa. Tymczasem na linii nr 64 trwa remont siedmiokilometrowego odcinka ze Starzyn do granicy województwa świętokrzyskiego. Po wymianie podkładów i tłuczeń prędkość przejazdów podniesie się ze 100 km/h do 120 km/h, wymiernie skracając czas podróży pomiędzy Kozłowem a Koniecpolem. Na modernizację torów w województwie świętokrzyskim PKP PLK wyda niemal 11 mln złotych. Zakończenie prac zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

 

Zdjęcie: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry