Menu
Remigiusz Paszkiewicz wiceprezesem Kolei Ukraińskich

Remigiusz Paszkiewicz wiceprezesem Kolei Ukraińskich

2016-06-01

Remigiusz Paszkiewicz został dzisiaj powołany przez Radę Ministrów Ukrainy na stanowisko wiceprezesa zarządu Kolei Ukraińskich (UŻ). Niedawno konkurs na stanowisko prezesa wygrał Wojciech Balczun, zatem Paszkiewicz jest już drugim Polakiem wybranym do zarządu Kolei Ukraińskich.

W Kolejach Ukraińskich Paszkiewicz będzie odpowiedzialny za infrastrukturę kolejową. Wcześniej pełnił funkcję prezesa PKP PLK (2012-2015). Pod jego rządami przeprowadzono największy w historii polskich kolei program modernizacyjny, który przyczynił się do skokowego wzrostu w zakresie efektywności działania i poziomu wykorzystywanych środków unijnych. Paszkiewicz karierę rozpoczął jako dyrektor Biura Ministra i Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Finansów (1996). Później zajmował między innymi stanowiska: dyrektora Prezesa Narodowego Banku Polskiego (od 2001) oraz członka zarządu i prezesa spółki ANWIL S.A. (od 2009). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ukończył studia podyplomowe w Kolegium Europejskim w Natolinie i JFK School of Government Harvard University.

 

Zdjęcie: Bartłomiej Zborowski / PAP
Źródło: TVNBis

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry