Menu
Raport Kolejowy 2/2018

Raport Kolejowy 2/2018

2018-04-26

Nowy numer Raportu Kolejowego już czeka na Was w punktach dystrybucji w całej Polsce!

W tym numerze poruszamy kilka tematów ważnych dla przedsiębiorców kolejowych – ale i dla całej polskiej gospodarki. Pierwszym z takich kluczowych zagadnień jest RODO – rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które wejdzie w życie 25 maja. To olbrzymia zmiana, do której trzeba się odpowiednio przygotować, a my chcemy Wam w tym pomóc. Dlatego przyglądamy się nowym przepisom, rozmawiamy o nich ze specjalistami, przeprowadzamy szkolenia.

Drugim ważnym tematem, nad którym się pochylamy i który chcemy mocniej wprowadzić do dyskusji branżowych, jest temat symulatorów – ich produkcji, ale też przygotowania rynku i przewoźników do wprowadzenia nowych przepisów. Dużo uwagi poświęcamy również bezpieczeństwu na kolei, dofinansowaniom unijnym, producentom taboru, kolei w kontekście programu rządowego Dostępność Plus.

W numerze znajdziecie m.in. wywiady z: Dyrektorem Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysławem Gorgolem, Prezesem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim, drem Maciejem Kaweckim z Ministerstwa Cyfryzacji, Prezesem PKP SKM Trójmiastow Maciejem Lignowskim czy Członkiem Zarządu Stadler Polska Tomaszem Prejsem – i wiele, wiele więcej.

Zajrzyjcie, czytajcie i dzielcie się wrażeniami!

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry