Menu
Przewozy Regionalne zmieniają się w POLREGIO

Przewozy Regionalne zmieniają się w POLREGIO

2016-12-12

Największy polski przewoźnik kolejowy wprowadza nową markę konsumencką – już niebawem pasażerowie w całym kraju będą korzystać z POLREGIO. Zmienią się nie tylko logo i barwy firmowe, ale także standard podróżowania.

Zmiana ta jest kolejnym krokiem związany z procesem restrukturyzacji, który już teraz przynosi widoczne rezultaty. W 2016 roku Przewozy Regionalne po raz pierwszy w swojej historii osiągną dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działania. Zmiany w spółce docenili również partnerzy biznesowi, dzięki którym możliwe było pozyskanie funduszy na zakup nowych pociągów i modernizację składów będących w posiadaniu spółki. Jak zapowiadają władze Przewozów Regionalnych niebawem pasażerowie w całym kraju będą podróżować nowszymi i bardziej komfortowymi pociągami.

„Dobre wyniki osiągnięte w 2016 roku to doskonały moment, aby rozpocząć nowy rozdział w historii naszej firmy – podkreślił Mikołaj Turkowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. – Już wkrótce nasza spółka rozpocznie funkcjonowanie pod szyldem POLREGIO. Jestem przekonany, że nowa nazwa szybko zapadnie w pamięć pasażerom, o co będziemy się starali, wciąż udoskonalając ofertę i unowocześniając tabor”.

Nowa nazwa to nie jedyna zmiana, którą przygotowały Przewozy Regionalne. Spółka zmienia również logo. W nowym znaczącą rolę odgrywa grafika nawiązująca do resoru koła wagonu połączonego z symbolicznym przedstawieniem orła. Według władz spółki taki znak graficzny najlepiej oddaje jej misję – służbę mieszkańcom wszystkich regionów Polski opartą na wiedzy, doświadczeniu, fachowości i tradycji. Hasłem POLREGIO będzie: „Budujemy dobrą kolej – budujemy dobre relacje”.

„Dzięki nam ludzie w Polsce mogą każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się, swobodnie realizując swoje plany – zauważył Turkowski. – Bez względu na to, gdzie mieszkają, w małym czy dużym mieście, chcemy im ułatwiać dojazd do ważnych miejsc, takich jak praca, szkoła, urzędy, sklepy i dom. Wierzymy, że nasze doświadczenie i odpowiedzialność pozwolą budować przyjazną kolej, z której będą dumni i nasi klienci, i kolejarze”.

W zamierzeniach zarządu Przewozy Regionalne pod nową nazwą będą w stanie zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, a co za tym idzie osiągać lepsze wyniki finansowe i podnieść jakość usług. Do końca 2017 roku na tory wyjedzie pięćdziesiąt nowych lub gruntownie zmodernizowanych pociągów w nowych barwach spółki. Z kolei już w pierwszej połowie stycznia przewoźnik zaprezentuje pasażerom nowe narzędzie umożliwiające kupno biletu, znalezienie informacji o aktualnych promocjach i zmianach w rozkładzie jazdy: funkcjonalną, przejrzystą, łatwą w obsłudze i nowoczesną stronę internetową.

 

Fot: Przewozy Regionalne

 

 

TAGI

PolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry