Menu
Przebudowa podwarszawskiego odcinka Rail Baltica

Przebudowa podwarszawskiego odcinka Rail Baltica

2016-07-04

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały tory na linii E75 pomiędzy Wołominem i Zielonką. Z nowych, dodatkowych torów skorzystają pociągi aglomeracyjne, obsługujące ruch pasażerski do i ze stolicy. Inwestycja obejmuje również odnowienie peronów i zbudowanie bezkolizyjnych skrzyżowań. Po planowanym na grudzień zakończeniu prac, najszybsze dalekobieżne pociągi pasażerskie będą mogły jeździć po tej trasie z maksymalną prędkością 160 km/h, a towarowe – do 120 km/h.  

Przystanek Wołomin Słoneczna i stacja Wołomin przechodzą kompleksową modernizację –powiedziała Elżbieta Buczkowska, dyrektor projektu w PLK. – Równolegle prowadzone są prace przy budowie skrzyżowań bezkolizyjnych w Wołominie i Zielonce. Ich efektem będzie zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym”.

Obecnie trwają też prace przy przebudowie sieci trakcyjnej na odcinku Zielonka – Warszawa Wileńska. Nad pierwszym torem zamontowano już nową sieć, na początku lipca rozpoczęły się roboty na drugim torze. W sumie PLK wymienią osiemnaście kilometrów sieci.

Modernizacja linii kolejowej E75 (Rail Baltica) na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz (Sadowne) uwzględnia remont sześćdziesięciu obiektów inżynieryjnych, w tym dziesięć wiaduktów kolejowych, trzy drogowe, dziewięć mostów, siedem przejść nad torami, dziewiętnaście przepustów, jedenaście przepustów dla płazów z konstrukcjami naprowadzającymi oraz jedno przejście dla zwierząt średnich. Przebudowywane są wszystkie przejazdy kolejowe położone na tym fragmencie linii – niektóre zostaną zlikwidowane, a na ich miejscu powstaną bezkolizyjne skrzyżowania (wiadukty lub tunele). Całkowity koszt robót na trasie Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz (Sadowne) wyniesie ponad dwa miliardy złotych.

 

Fot.: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry