Menu
Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany

Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany

2018-05-27

Konstytucja Biznesu oraz inne zmiany prawne ułatwiające zakładanie i prowadzenie firm to główne tematy zorganizowanego 23 maja br. w Ostrowie Wielkopolskim spotkania z przedsiębiorcami pt. „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Mariusz Haładyj, Pełnomocnik Rządu ds. MŚP Andżelika Możdżanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Paweł, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzat Stręciwilk oraz Zastępca Prezes PARP Nina Dobrzyńska.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele rządu podkreślali, że Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy.

– Cały czas pracujemy nad kolejnymi formami wsparcia dla przedsiębiorców. Jesteśmy tym państwem, które najgłośniej mówi o tym, że to niesprawiedliwe, aby największe firmy świata nie płaciły prawie wcale podatków w Europie czy Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jednym z tematów poruszonych podczas wydarzenia była konieczność eliminacji utrudnień w funkcjonowaniu polskich firm.  

– Niezwykle istotną kwestią jest eliminacja barier biurokratycznych w codziennym funkcjonowaniu firm. Urzędniczy język oraz komunikaty i pisma kierowane do obywateli powinny być zrozumiałe – podkreśliła Pełnomocnik Rządu ds. MŚP Andżelika Możdżanowska.

Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego pozostawali do dyspozycji przedsiębiorców.

– Spotkanie stanowiło możliwość otwartej i pełnej pomysłów debaty, jak i inspirację do dalszych działań dla obydwu stron – działań administracyjnych nad kolejnymi ułatwieniami oraz działań biznesowych przyczyniających się do rozwoju i sukcesu polskich firm – podsumowała wiceminister Możdżanowska.

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry