Menu
Powiększa się grono sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności

Powiększa się grono sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności

2018-07-20

Kolejne podmioty podpisały dokument Partnerstwa na rzecz dostępności, podkreślając tym samym zaangażowanie w realizację założeń Programu Dostępność Plus. Do grona sygnatariuszy dołączyło 12 nowych podmiotów. Łącznie jest ich już 58.

– Deklaracja stanowi zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji  Programu Dostępność Plus. Sygnatariusze będą kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans wszystkich obywateli i dostępu do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji – podkreślił uczestniczący w wydarzeniu wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży. 

Uroczyste przystąpienie pierwszych podmiotów i podpisanie dokumentu przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji publicznych i mediów odbyło się 23 kwietnia br. podczas konferencji inaugurującej Program Dostępność Plus. 

Lista sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności jest otwarta. Ministerstwo zachęca wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy i podpisania dokumentu.

– Przestrzeń publiczną – i tę fizyczną, i tę wirtualną – możemy kształtować tak, by jednakowo swobodnie mogli korzystać z niej wszyscy. Jeśli tak jak my uważasz, że każdy ma prawo do samodzielności, podpisz partnerstwo – powiedział wiceminister Chorąży.

Zgłoszenia chęci podpisania Partnerstwa na rzecz dostępności można wysyłać na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl.

 

Fot: MIR

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry