Menu
Początek prac na linii obwodowej w Warszawie

Początek prac na linii obwodowej w Warszawie

2017-03-10

W niedzielę 12 marca PKP Polskie Linie Kolejowe SA rozpoczynają drugi etap modernizacji warszawskiej linii obwodowej na odcinkach Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia (linia nr 20) oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska (linie nr 509 i 507).

PLK podpisały umowę z wykonawcą inwestycji 17 lutego br. Prace budowlane rozpoczną się 13 marca. Linia nr 20 na remontowanym odcinku będzie wyłączona dwutorowo do marca przyszłego roku. Pociągi przyjeżdżające ze strony Legionowa będą dojeżdżały do stacji Warszawa Gdańska. Dalszą podróż zapewni komunikacja miejska (linie autobusowe nr 103, 221, 523). Pierwszym etapem inwestycji będą prace rozbiórkowe, które potrwają około dwóch miesięcy.

Nowe przystanki
W ramach inwestycji powstaną dwa nowe przystanki: Warszawa Powązki i Warszawa Koło. Oba będą miały nowoczesne perony jednokrawędziowe, PLK zadba również o przebudowę i poprawienie infrastruktury okołodworcowej (dojścia do ulic Powązkowej i Przasnyskiej, wiadukty przy ulicach Zawiszy i Obozowej).

Kolejne trzy przystanki zostaną gruntownie zmodernizowane. Na Warszawie Zachodniej planowane jest przebudowanie peronu nr 8, powstanie też chodnik prowadzący do Warszawskiego Centrum Expo XXI oraz nowa kładka dla pieszych w miejscu obecnego dzikiego przejścia. Przebudowany zostanie przystanek Warszawska Wola (obecnie Kasprzaka) – zaplanowano wymianę wiaduktu nad ul. Wolską, całkowitą przebudowę wiaduktu nad ul. Kasprzaka oraz powiększenie pobocza. Trzeci ze wspomnianych przystanków, czyli Warszawa Młynów (obecnie Koło), położony w pobliżu planowanej stacji II linii metra, po modernizacji stanie się ważnym węzłem przesiadkowym, integrującym kolej i komunikację miejską. Wzdłuż wiaduktu przy ul. Górczewskiej powstaną dwie kładki, perony zostaną przebudowane, pasażerom udostępnione zostaną cztery windy oraz ruchome schody. Na wszystkich peronach pojawią się nowe wiaty, oświetlenie, ławki, megafony i tablice informacyjne.

Poza gruntownym remontem przystanków zaplanowano również wymianę sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Efekty inwestycji
Po zakończeniu prac linia obwodowa w Warszawie będzie lepiej zintegrowana z komunikacja miejską, skróci się czas podróży, linia zyska większą przepustowość, zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pasażerów, a także zlikwidowane zostaną wąskie gardła w ruchu kolejowym.

Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

 

Fot: PLK

 

TAGI

CEFinfrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry