Menu
PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

2018-11-07

W związku z przypadającym świętem 11 listopada na 11 wybranych dworcach podróżni będą mogli otrzymać wpinki z flagą. Dodatkowo na dworcu Warszawa Centralna już dziś można zobaczyć wystawę tematyczną.

Podróżni, którzy w weekend 10-11 listopada odwiedzą jeden z InfoDworców, będą mogli otrzymać biało-czerwoną wpinkę z informacją dotyczącą święta. Dodatkowo na wybranych dworcach należących do PKP S.A. będzie można zobaczyć plakaty z wizerunkami Ojców Niepodległej: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. W wyjątkowy sposób 11 listopada zaświecą także banery LED na dworcu głównym
w Katowicach i dworcu Warszawa Centralna.

Ponadto pasażerowie, mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający dworzec Warszawa Centralna już dziś mogą obejrzeć wystawę „Tak powstawała Niepodległa”, poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja składa się z 11 plansz przedstawiających osiągnięcia II RP oraz wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Tematyka plansz dotyczy m.in. systemu edukacji, architektury, inwestycji czy opieki medycznej. Wystawa znajduje się na antresoli i będzie dostępna do 12 listopada.

Działania przygotowane przez PKP S.A. z okazji 11 listopada nie są jedynymi, jakie spółka realizowała do tej pory w związku z tegorocznymi obchodami stulecia odrodzenia się państwa polskiego. W maju br. PKP S.A. po raz pierwszy aktywnie przyłączyła się do świętowania Dnia Flagi. Spółka jest również oficjalnym partnerem programu Niepodległa.  

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” została przygotowana z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry