Menu
PKP PLK przeprowadzi modernizację stacji Włoszczowa Północ i Olszamowice

PKP PLK przeprowadzi modernizację stacji Włoszczowa Północ i Olszamowice

2016-05-19

Włoszczowa Północ

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację stacji Włoszczowa Północ. Przewidziany koszt prac oszacowano na 87 mln złotych. Głównym celem inwestycji ma być poprawienie komfortu pasażerów oraz zwiększenie przepustowości i bezpieczeństwa w ruchu pociągów na stacji.

Aby te cele osiągnąć, PKP PLK zaplanowało wybudowanie drugiego peronu, który zapewni bezkolizyjną obsługę pociągów, tym samym umożliwiając uruchomienie większej liczby połączeń. Nowy peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Będzie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Perony pierwszy i drugi połączy kładka lub przejście pod torami (decyzja zapadnie po wykonaniu dokumentacji projektowej). Prace modernizacyjne obejmą przebudowę torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej oraz wzmocnienie podtorza.

Zakończenie robót planowane jest na koniec roku 2017.

Projekt jest elementem budowy nowego, krótszego połączenia pomiędzy Warszawą a Kielcami. Po modernizacji infrastruktury kolejowej, pociągi przejeżdżające przez stację będą mogły osiągać wyższe prędkości, co wydatnie wpłynie na skrócenie czasu podróży. Po zakończeniu inwestycji stacja Włoszczowa Północ zostanie włączona w Centralną Magistralę Kolejową (budowa łącznicy Czarnca – Włoszczowa Północ).

Olszamowice

Jednocześnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na remont stacji w Olszamowicach. Projekt zakłada przebudowę infrastruktury technicznej stacji, tj. nawierzchni torowej, rozjazdów oraz sieci trakcyjnej. PKP PLK na realizację inwestycji planuje przeznaczyć 65 mln złotych. Prace prowadzone na stacji Olszamowice mają na celu dostosowanie infrastruktury kolejowej do zwiększenia prędkości pociągów oraz usprawnienia przejazdu Centralną Magistralą Krajową.

 

Zdjęcie: PKP PLS S.A.

TAGI

PKP PLKprzetargi

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry