Menu
PKP PLK podnosi kwalifikacje zawodowe dyżurnych ruchu

PKP PLK podnosi kwalifikacje zawodowe dyżurnych ruchu

2016-06-07

Szkolenia w nowoczesnym symulatorze to jedna z dwustu inicjatyw PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa na kolei. Blisko siedmiuset dyżurnych ruchu już zakończyło dodatkowe szkolenia, zyskując lepsze przygotowanie do prowadzenia pociągów w sytuacjach nadzwyczajnych, kolejne osiemset pięćdziesiąt osób przejdzie kursy w 2016 roku.

Specjalny symulator umożliwia bezpośrednie przećwiczenie scenariuszy niebezpiecznych sytuacji i właściwego reagowania na zagrożenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia ekstremalnie niebezpiecznych sytuacji jest niewielkie, ale kiedy już takie wydarzenie ma miejsce, odpowiednie zachowanie dyżurnego ruchu może uratować życie i zminimalizować szkody związane z wypadkiem. W symulatorze możliwe jest przećwiczenie ponad czterdziestu sytuacji kryzysowych o różnym stopniu trudności. Co ważne, ćwiczenia są realizowane w warunkach wiernie oddający te rzeczywiste w lokalnym centrum sterowania w Mińsku Mazowieckim. Nad poprawnym przebiegiem symulacji czuwają instruktorzy.

Symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łącznością używany przez PKP PLK kosztował ponad 4,5 mln złotych. To pierwszy tego typu sprzęt w Polsce.

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry